Δημόσιος Διαγωνισμός για την μίσθωση του κυλικείου Γυμνασίου Λάρυμνας

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                    Αταλάντη, 19 Οκτωβρίου 2018
ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ                                                                             Αρ. Πρωτ.  33
ΔΗΜΟΣ ΛOΚΡΩΝ
ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΤΟΥ
ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
(για εκμίσθωση του Σχολικού κυλικείου)

Η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Λοκρών διακηρύσσει ότι: προκηρύσσεται δημόσιος πλειοδοτικός διαγωνισμός με σφραγισμένες προσφορές για την μίσθωση του κυλικείου του Γυμνασίου Λάρυμνας για εννέα (9) χρόνια.

Πρόσκληση Έκτακτης Συνεδρίασης Νο 13/2018 Δ.Σ. Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                   Αταλάντη  18/10/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                           Αριθ. Πρωτοκόλλου: 14370

Email.: basliartis@yahoo.gr

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

Νο 13/2018

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Πρόσκληση Έκτακτης Συνεδρίασης Νο 23/2018 Ο.Ε. Δήμου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                      Αταλάντη    18/10/2018
                                                                                                                    Αριθ. Πρωτοκόλλου: 14369

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

Νο 23/2018

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Κέντρο Κοινότητας-Αιτήσεις στα ΚΕΠ για το επίδομα ορεινών περιοχών 2018 (600 ευρώ)

Επισυνάπτεται το σχετικό έγγραφο (.pdf) του ΟΠΕΚΑ με θέμα την Εισοδηματική Ενίσχυση Ορεινών και Μειονεκτικών Περιοχών

Κέντρο Κοινότητας-Έναρξη Προγράμματος παροχής χρηματικών βοηθημάτων σε πολύτεκνες αγρότισσες μητέρες

Η Διοίκηση του ΟΠΕΚΑ ανακοινώνει την έναρξη του προγράμματος παροχής χρηματικών βοηθημάτων σε 1.250 πολύτεκνες αγρότισσες μητέρες, του Λογαριασμού Αγροτικής Εστίας του ΟΠΕΚΑ.

Η υποβολή των αιτήσεων από τις δικαιούχους γίνεται ηλεκτρονικά σε οποιοδήποτε ΚΕΠ και ξεκινά την 15/10/2018 και θα διαρκέσει μέχρι και την 9/11/2018.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε αγρότισσες πολύτεκνες μητέρες που, κατά τον χρόνο υποβολής της αίτησης, είναι συνταξιούχοι ή ασφαλισμένες του ΕΦΚΑ (ΟΓΑ), οι οποίες έχουν εξοφλήσει τις ασφαλιστικές τους εισφορές ή έχουν υπαχθεί σε ρύθμιση καταβολής των οφειλών και τηρούν τους όρους της ρύθμισης κατά το χρόνο υποβολής της αίτησης συμμετοχής στο πρόγραμμα, έχουν τουλάχιστον 4 τέκνα τα οποία είναι άγαμα, ηλικίας μέχρι 18 ετών ή μέχρι 24 ετών, εφόσον είναι άνεργα ή σπουδάζουν στην Ελλάδα στην ανώτατη ή ανώτερη εκπαίδευση ή σε ινστιτούτα επαγγελματικής κατάρτισης (ΙΕΚ) ή είναι ανίκανα για εργασία σε ποσοστό 67% και άνω, ανεξαρτήτου ηλικίας.

Σελίδες