Ενημέρωση για την επιδημία Ιλαράς

ΕΠΙΔΗΜΙΑ ΙΛΑΡΑΣ-ΤΡΟΠΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ

Το τελευταίο διάστημα έχουν εκδηλωθεί σοβαρές επιδημικές εξάρσεις ιλαράς σε αρκετές Ευρωπαϊκές χώρες αλλά και στη χώρα μας.

Ενώ κατά τα προηγούμενα έτη στην Ελλάδα καταγραφόταν πολύ μικρός αριθμός σποραδικών περιστατικών ιλαράς (περίπου ένα κρούσμα ετησίως την τελευταία 3ετία), κατά το τελευταίο 4μηνο έχουν καταγραφεί 100 περιστατικά και ο κίνδυνος επέκτασης της νόσου στη χώρα μας είναι υπαρκτός.

Ποδηλατικός Μαραθώνιος για τον καρκίνο του μαστού

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου αμέσως μετά την υποδοχή των ποδηλατών θα ακολουθήσουν οι παρακάτω εισηγήσεις:

Έναρξη λειτουργίας Κέντρου Κοινότητας Δήμου Λοκρών

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Λοκρών σας ενημερώνει ότι ξεκίνησε από 5/10/2017 η λειτουργία του Κέντρου Κοινότητας. Το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου λειτουργεί στην οδό Νικολάου Αβραάμ 1 στην Αταλάντη ( στο κτίριο που στεγάζεται η Κοινωνική Υπηρεσία ) και είναι στελεχωμένο με επιστημονικό προσωπικό. Οι πολίτες του Δήμου θα εξυπηρετούνται από Δευτέρα έως Παρασκευή, πρωινές ώρες.

Δελτίο Τύπου για το περιστατικό στο Δημοτικό σχολείου Εξάρχου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Δημοσιεύουμε ανακοίνωση του προέδρου της Τ.Κ Εξάρχου σχετικά με το γνωστό περιστατικό του εκτροχιασμού της συρόμενης πόρτας του Δημοτικού Σχολείου Εξάρχου και παράλληλα τον ευχαριστούμε γιατί ουσιαστικά με τα λεγόμενα του επιβεβαιώνει την αρχική μας ανακοίνωση.
  Πιο συγκεκριμένα ο κ. Ευθυμίου παραδέχεται ότι ενημέρωσε τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο για τα προβλήματα που έχρηζαν παρεμβάσεων στο Σχολείο, στις 12:00 μ.μ. της 20/09/2017 , δηλαδή λιγότερο από 24 ώρες πριν το εν λόγω περιστατικό.

Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 11/2017 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                                  Αταλάντη  25/9/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                                  Αριθ. Πρωτοκόλλου: 12414

Email.: basliartis@yahoo.gr