Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 2/2018 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                      Αταλάντη  16/2/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                         Αριθ. Πρωτοκόλλου: 1534

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο  2/2018

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη

του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  23  Φεβρουαρίου 2018 , ημέρα   Παρασκευή και  ώρα  19,00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 1/2018

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 2ο  : Ψήφιση κανονισμού λειτουργίας αποχετευτικού δικτύου στη Δ.Κ. Αταλάντης.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος  Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 3ο  : Καθορισμός τελών αποχέτευσης Δ.Κ. Αταλάντης.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος  Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 4ο  : Ψήφιση κανονισμού λειτουργίας λαϊκών αγορών Δήμου Λοκρών.

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος  Αυτοτελούς Τμήματος Τοπικής Οικονομικής Ανάπτυξης Κος. Κωνσταντίνος Πέτρου)

Θέμα 5ο  : Ορισμός δημοτικών συμβούλων για τη συγκρότηση της Επιτροπής εκτίμησης-καταλληλότητας για την αγορά-μίσθωση-εκμίσθωση και εκποίηση ακινήτων.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος  Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 6ο : Έκθεση πεπραγμένων Επιτροπής Ποιότητας Ζωής έτους 2017.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 7ο : Ορισμός εκπροσώπων Επιτροπών α) Λιμεναρχείου Στυλίδας, β) Λιμεναρχείου Χαλκίδας.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 8ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 9ο : Προγραμματισμός προσλήψεων έκτακτου προσωπικού έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 10ο : Πρόσληψη υδρονομέων άρδευσης.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 11ο : Πρόσληψη ναυαγοσωστών.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 12ο : Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. «ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ-ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΛΟΚΡΩΝ»

περί αναμόρφωσης προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ.«Για την Κοινωνική Προστασία και Αλληλεγγύη» Κος. Παναγιώτης Μαρκοστάμος)

Θέμα 13ο: Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. «Δημοτικό Ωδείο Αταλάντης» περί αναμόρφωσης προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Δημοτικό Ωδείο Αταλάντης  Κος. Βασίλειος Καρατράντος)

Θέμα 14ο : Ετήσια συνδρομή στην Ελληνική εταιρεία της Φύσης.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 15ο : Έγκριση προγράμματος δακοκτονίας έτους 2018.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος  Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 16ο : Παραγραφή οφειλών  Π.Ο.Ε. από το Μητρώο δεσμεύσεων.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 17ο : Επί αιτήσεως της εταιρείας ΒΑΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΑ Α.Ε.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος  Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 18ο : Εκκίνηση διαδικασιών εκμίσθωσης ακινήτων Δήμου Λοκρών.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 19ο : Έγκριση πρωτοκόλλου οριστικής παραλαβής του έργου Αποκατάσταση ΧΑΔΑ στη θέση Στενή Αταλάντης του Δήμου Λοκρών.

(Εισηγήτρια η  Διευθύντρια  Τ.Υ. Κα. Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Θέμα 20ο : Έγκριση πρωτοκόλλου οριστικής παραλαβής  του έργου Αποκατάσταση ΧΑΔΑ στις θέσεις Δαφνουσίων (Καναπίτσα), Οπουντίων (Κεφαλάρι), Μαλεσίνας (Κανίσκα) του Δήμου Λοκρών.

(Εισηγήτρια η  Διευθύντρια  Τ.Υ. Κα. Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1)Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτω
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                            ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                        Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                          ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο