Κέντρο Κοινότητας - Bazaar ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης

Το ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης την Παρασκευή 30 Μαρτίου στην Κεντρική Πλατεία Αταλάντης
και ώρα 10:00-14:00 διοργανώνει bazaar

προϊόντων που κατασκεύασαν οι μαθήτριες και οι μαθητές στο πλαίσιο των σχολικών τους δραστηριοτήτων, με την υποστήριξη των καθηγητών τους.
Παράλληλα καλούμε τους συμπολίτες μας, με την ευκαιρία των εορτών του Πάσχα, να συμμετέχουν στην εκδήλωσή μας με την προσφορά τροφίμων μακράς διάρκειας (γάλα, μακαρόνια, ρύζι κ.λ.π.), που θα παραδοθούν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου ΛΟΚΡΩΝ, για την υποστήριξη οικογενειών που έχουν αυξημένες ανάγκες.
Στο bazaar θα προσφέρονται προϊόντα που δημιούργησαν μαθητές – μαθήτριες της ομάδας Αγωγής Σταδιοδρομίας και του τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων & Περιβάλλοντος του Σχολείου μας.
Τα έσοδα από το bazaar θα διατεθούν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου ΛΟΚΡΩΝ και στο Κέντρο Μέριμνας και Προστασίας Μητέρας & Παιδιού ΚΙΒΩΤΟΣ του Κόσμου.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

Λαμπρινίδης Δημήτριος