Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 4/2018 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                     Αταλάντη  23/4/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                              Αριθ. Πρωτοκόλλου: 4068

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 4/2018

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη

του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  30  Aπριλίου 2018 , ημέρα Δευτέρα και  ώρα  20.00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 3/2018 .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : Επί  αποφάσεως Ο.Ε (αριθμ. 8/43/2018) περί παράτασης σύμβασης παραχώρησης άντλησης νερού  στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ Α.Ε.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Λοκρών Κος Νικόλαος Λιόλιος ).

Θέμα 3ο : Τριμηνιαία έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προυπολογισμού Εσόδων-Εξόδων Δήμου Λοκρών Α τριμήνου 2018 .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 4Ο : Αναμόρφωση Προυπολογισμού Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 5ο: Αποδοχή επιχορήγησης για εξόφληση ληξιπρόθεσμων Δικαστικών αποφάσεων .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 6ο: Αποδοχή επιχορήγησης για  τη κάλυψη δράσεων ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ έτους 2018.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 7ο : Πρόσληψη προσωπικού  με σύμβαση εργασίας ΙΔΟΧ για την κάλυψη δράσεων ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ έτους 2018 .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ) .

Θέμα 8ο: Τροποποίηση Τεχνικού Προγράμματος έτους 2018 .

(Εισηγητής η Δ/ντρια Τ.Υ  Κα Τριανταφυλλιά Σιούλα ).

Θέμα 9ο : Μείωση εγγυήσεων του έργου με τίτλο < Δημιουργία Λαογραφικού Αγροτικού

Πολιτιστικού Μουσείου στο Καλαπόδι Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής η Δ/ντρια  Τ.Υ  Κα Τριανταφυλλιά Σιούλα).

Θέμα 10ο: Επί Αιτήσεων παροχής ύδρευσης εκτός σχεδίου πόλεως .

(Εισηγητής η Δ/ντρια  Τ.Υ  Κα Τριανταφυλλιά Σιούλα ).

Θέμα 11ο : Επί αιτήσεως ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΤΚΕΕ περί παράτασης προθεσμίας εκτέλεσης έργου

«ΗΛΕΚΤΡΟΦΩΤΙΣΜΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ  Δ.Κ. ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ».

(Εισηγητής  ο Πρ/νος  Τμήμ.H/M έργων & Συγκ/νιών Κος  Ηλίας  Γεωργίτσης ).

Θέμα 12ο: Έγκριση ορίων-περιγραμμάτων οριοθέτησης οικισμών Δήμου Λοκρών , οι οποίοι δεν είχαν περίγραμμα.

(Εισηγητής ο Πρ/νος Τμήμ. Δόμησης Κος  Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα  13ο :  Ψήφιση  Απολογισμού οικονομικού έτους 2017  του « Ν.Π.Δ.Δ - Δ.Ω.Α »

(Εισηγητής ο Πρόεδρος  Ν.Π.Δ.Δ.-Δ.Ω.Α. Κος. Βασίλειος Καρατράντος).

Θέμα  14ο :  Ψήφιση πίστωσης για  εορταστικές- πολιτιστικές εκδηλώσεις .

(Εισηγητής  ο  Αντιδήμαρχος Κος  Αναστάσιος θεοχάρης ).

Θέμα  15ο :  Επί  Αιτήσεων  φορολογικών  διαφορών .

(Εισηγητής ο  Αντιδήμαρχος  Κος  Αναστάσιος  Θεοχάρης ).

Ο   ΠΡΟΕΔΡΟΣ   Δ.Σ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1) Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                                 ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                             Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                               ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο