Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 6/2018 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                     Αταλάντη  22/5/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                        Αριθ. Πρωτοκόλλου: 5156

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 6/2018 ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  31  Μαΐου 2018 , ημέρα Πέμπτη  και  ώρα  20.00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 4-5/2018 .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ  ΣΥΜΒΑΣΗ  ΓΙΑ ΤΗΝ  ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ  ΤΟΥ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ  ΠΑΙΔΙ  & ΘΑΛΑΣΣΑ

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 3ο : Διάθεση θέσεων μαθητείας στο ΕΠΑΛ.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 4ο: Αναμόρφωση Προϋπολογισμού Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 5ο:  Ψήφιση  Απολογισμού οικονομικού έτους 2017  του « Ν.Π.Δ.Δ  για το Πολιτισμό & τον Αθλητισμό»

(Εισηγητής ο Αντιπρόεδρος  Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό & τον Αθλητισμό Κος Γεώργιος Σταθουλόπουλος).

Θέμα  6ο  : Επί αποφάσεως Ο.Ε. περί άγονης δημοπρασίας εκμίσθωσης Δημοτικού ακινήτου.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα  7ο  : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ. Δήμου Λοκρών.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 8ο : Καταβολή αποζημίωσης στα μέλη των Δημοτικών Συμβουλίων

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 9ο : Έγκριση καταβολής εξόδων παράστασης του Προέδρου και Αντιπροέδρου Διοικητικών Συμβουλίων των Ν.Π.Δ.Δ. Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 10ο:  Επί αιτήσεως Παγώνας Κωνσταντίνου .

(Εισηγήτρια η Διευθύντρια  Τ.Υ. Κα. Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Θέμα 11ο: Επί Αιτήσεων παροχής ύδρευσης εκτός σχεδίου πόλεως .

(Εισηγήτρια η Διευθύντρια  Τ.Υ  Κα Τριανταφυλλιά Σιούλα ).

Θέμα 12ο: Κατανομή πιστώσεων στις Σχολικές Επιτροπές .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Κος Ηλίας Κολομτσάς ).

Θέμα 13ο: Ψήφιση πίστωσης Χορωδιακού Φεστιβάλ 2018 .

Θέμα 14ο: Έγκριση πρωτοκόλλων Οριστικής παραλαβής Υπηρεσιών

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 15ο: Καταβολή σε χρήμα οφειλών Π.Ο.Ε.  προμήθειας γάλατος και Μ.Α.Π.

Ο   ΠΡΟΕΔΡΟΣ   Δ.Σ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1) Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                     ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                 Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο