Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 8/2018 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                       Αταλάντη  23/7/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                             Αριθ. Πρωτοκόλλου: 8094

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 8/2018 ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10, στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  30η  Ιουλίου 2018 , ημέρα  Δευτέρα και  ώρα  20.00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 7/2018 .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : Έγκριση σχεδίου προγραμματικής σύμβασης μεταξύ του Δήμου Λοκρών και της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας του έργου : Αγροτική οδοποιία Κωπαΐδας.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Νικόλαος Λιόλιος ).

Θέμα 3ο : Αναμόρφωση Προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 4ο : Τριμηνιαία έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προυπολογισμού Εσόδων-Εξόδων Δήμου Λοκρών Β τριμήνου 2018 .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 5ο : Κατάρτιση Μεσοπρόθεσμου Προγράμματος Δημοσιονομικής Στρατηγικής 2019-2022 του Δήμου Λοκρών και έγκριση του.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 6ο : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ. Δήμου Λοκρών.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 7ο : Ψήφιση πιστώσεων πολιτιστικών εκδηλώσεων.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 8ο : Καταβολή σε χρήμα οφειλής για προμήθεια γάλακτος.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 9ο : Έγκριση και παραλαβή μελέτης, ¨ Ολιστική παρέμβαση αναβάθμισης του συστήματος υδροδότησης του Δήμου Λοκρών μέσω εξελιγμένων τεχνολογιών τηλεματικής (Ι.Ο.Τ.) παραλλήλως της συμπλήρωσης και ποιοτικής αναβάθμισης του πρωτεύοντος & δευτερεύοντος δικτύου ύδρευσης για τη βελτιστοποίηση της αποδοτικότητας του και διαχείρισης των υδάτινων πόρων της ευρύτερης περιοχής.,

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος  Η/κων Έργων Κος. Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 10ο : Υποβολή πρότασης χρηματοδότησης με τίτλο ¨ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΔΡΕΥΤΙΚΟΥ ΣΥΤΗΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ¨, στο πρόγραμμα ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ Ι του άξονα προτεραιότητας ¨βελτίωση των υποδομών των δικτύων ύδρευσης¨ με τίτλο ¨Υποδομές ύδρευσης για την εξασφάλιση επαρκούς ποσότητας και ποιότητας ύδατος για ανθρώπινη κατανάλωση¨ του Υπουργείου Εσωτερικών.

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος  Η/κων Έργων Κος. Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 11ο : Έγκριση 1ου Α.Π.Ε. του έργου ¨ΗΛΕΚΤΡΟΦΩΤΙΣΜΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ Δ.Κ. ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ¨.

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος  Η/κων Έργων Κος. Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 12ο : Αποδοχή έγκρισης ένταξης  της πράξης ¨Προμήθεια εξοπλισμού πρόσβασης και εξυπηρέτησης αναγκών ΑμεΑ σε παραλίες του  Δήμου Λοκρών με Κωδικό ΟΠΣ 5021800 στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα ¨Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία 2014-2020¨και αναμόρφωση του προυπολογισμού.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής ).

Θέμα 13ο : Έγκριση πρωτοκόλλου Προσωρινής Παραλαβής του έργου με τίτλο ΄Δημιουργία Λαογραφικού/Αγροτικού/Πολιτιστικού Μουσείου στο Καλαπόδι Δήμου Λοκρών.

(Εισηγήτρια η  Διευθύντρια Τ.Υ Κα Τριανταφυλλιά Σιούλα ).

Θέμα 14ο : Επί αιτήσεων παροχής ύδρευσης εκτός σχεδίου πόλεως.

(Εισηγήτρια η  Διευθύντρια Τ.Υ Κα Τριανταφυλλιά Σιούλα ).

Θέμα 15ο : Επί αιτήσεως Παγώνας Κωνσταντίνου.

(Εισηγήτρια η  Διευθύντρια Τ.Υ Κα Τριανταφυλλιά Σιούλα ).

Θέμα 16ο : Επί αποφάσεως περί αιτήσεων πολιτών της Επιτροπής επίλυσης φορολογικών διαφορών.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος  Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης).

Θέμα 17ο : Επί αιτήσεως Μαρδίτσας Γκανά.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Ο   ΠΡΟΕΔΡΟΣ   Δ.Σ.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1) Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                       ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                    Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                      ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο