Πρόσκληση Νο 10/2018 Τακτικής Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                            Αταλάντη  21/8/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                    Αριθ. Πρωτοκόλλου: 9527

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

Νο 10/2018

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10, στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο ΔημοτικόΚατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  27η  Αυγούστου 2018 , ημέρα   Δευτέρα  και  ώρα  20.00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 8-9/2018 .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : Παραχώρηση χώρων προς το Ν.Π.Δ.Δ. Ελληνικό Κτηματολόγιο .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας).

Θέμα 3ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 4ο : Έγκριση πρωτοκόλλων παραλαβής υπηρεσιών.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 5ο : Έγκριση πραγματοποίησης Πολιτιστικών,  Εορταστικών και Θρησκευτικών εκδηλώσεων.

(Εισηγητής ο Δ.Σ. Κος Βασίλειος Καρατράντος).

Θέμα 6ο : Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. «ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ-ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ» περί  αναμόρφωσης προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ.«Για την Κοινωνική Προστασία και Αλληλεγγύη» Κος. Παναγιώτης Μαρκοστάμος)

Θέμα 7ο : Επί αιτήσεων πολιτών για απαλλαγή από Δημοτικά τέλη καθαριότητας και φωτισμού.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 8ο : Επί αποφάσεως Δ.Κ. Μαλεσίνας .

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Αλέξανδρος Κούρος)

Θέμα 9ο : Επί αιτήσεως XHELO ELMAZAJ.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 10ο : Επί αιτήσεως Ιωάννη Μάμμου και περιοίκων κτιρίου ΟΤΕ της Δ.Κ. Αταλάντης

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 11ο : Επί αιτήσεων παροχής ύδρευσης εκτός σχεδίου πόλεως.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ. Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 12ο : Επί αιτήσεως Παγώνας Κωνσταντίνου.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ. Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Ο   ΠΡΟΕΔΡΟΣ   Δ.Σ.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1)Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                  ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                              Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο