Δειγματοληψία νερού στην Τ.Κ. Εξάρχου

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Το Σάββατο, 22 Σεπτεμβρίου 2018, και ώρα 22.00, ενημερώθηκε ο Δήμαρχος καθώς και ο Αντιδήμαρχος Δ.Ε. Αταλάντης αναφορικά με κρούσματα γαστρεντερίτιδας που παρουσιάστηκαν σε δημότες μας στην Τ.Κ. Εξάρχου.
       ΆΜΕΣΑ κλήθηκε, από το Δήμο Λοκρών, ο εξωτερικός συνεργάτης του Δήμου κος Κομαντάς, υπεύθυνος για δειγματοληψία, χλωρίωση και ποιοτικό έλεγχο πόσιμου νερού. Ο συνεργάτης μας έλαβε το πρώτο δείγμα την Κυριακή περί ώρα 15.00, ενώ ακολούθησαν και άλλα από την δεξαμενή ύδρευσης, οικιακές παροχές αλλά και διάφορα σημεία του δικτύου. Τα αποτελέσματα αναμένονται και θα αναρτηθούν στην Τ.Κ. Εξάρχου εντός τον ερχόμενων ημερών.
      Ως εκ τούτου, σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμος Λοκρών με αίσθημα ευθύνης προς τους δημότες του κινήθηκε άμεσα προκειμένου να εξακριβωθεί η αιτία των κρουσμάτων γαστεντερίτιδας στην περιοχή ενώ η μέχρι τώρα δειγματοληψία πόσιμου νερού στην περιοχή της Τ.Κ. Εξάρχου δεν έχει παρουσιάσει κάποια ανησυχία.

Αταλάντη, 24/09/2018

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟ Δ.Ε. ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ