Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 12/2018 Δ.Σ. Λοκρών

lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                   Αταλάντη  24/9/2018
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                         Αριθ. Πρωτοκόλλου: 12695

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

Νο 12/2018

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10, στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  28η  Σεπτεμβρίου 2018 , ημέρα Παρασκευή και ώρα  20.00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 10/2018 .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 3ο : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ. .

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 4ο : Απόδοση ποσού στο ΦΟΔΣΑ ΛΟΚΡΙΔΑΣ Α.Ε. για δαπάνες στερεών αποβλήτων και ανακυκλώσιμων υλικών βάσει προγραμματικής σύμβασης.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 5ο : Επί Εξώδικης δήλωσης -πρόσκλησης του Παναγιώτη Μακρή του Σπυρίδωνος.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 6ο  : Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. «ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ-ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ» περί

αναμόρφωσης προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ.«Για την Κοινωνική Προστασία και Αλληλεγγύη» Κος. Παναγιώτης Μαρκοστάμος)

Θέμα 7ο : Αναστολή εφαρμογής των συντελεστών δόμησης που προβλέπονται στα Γ.Π.Σ. Αταλάντης-Μαλεσίνας και ισχύς των προγενέστερων συντελεστών δόμησης μέχρι αναθεώρησης των εγκεκριμένων σχεδίων.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 8ο : Οριστική Παραλαβή Β’ Στάδιο επέκτασης Σχεδίου Αταλάντης.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 9ο : Ορισμός μελών οριστικής παραλαβής έργων:

α) Κατασκευή Κερκίδων γηπέδου Ποδοσφαίρου Μαλεσίνας 2002

β) Κατασκευή Κερκίδων γηπέδου Ποδοσφαίρου Μαλεσίνας 2004

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 10ο : Υποβολή Πρότασης  στην αριθ. 2474/23-8-2018 Πρόσκληση της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας  για εξοικονόμηση ενέργειας στα Δημόσια κτίρια.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 11ο : Επί αιτήσεως Κας Μαρίας Τζανακάκη..

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 12ο : Κατανομή πιστώσεων στις Σχολικές Επιτροπές.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Κος Ηλίας Κολομτσάς)

Θέμα 13ο : Επί αποφάσεως περί αιτήσεων πολιτών της Επιτροπής επίλυσης φορολογικών διαφορών

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος  Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 14ο : Επί αιτήσεως Κου Αργυρίου Τσοχαντάρη.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Τ.Κ. Αρκίτσας Κος Γεώργιος Ρουμπής)

Ο   ΠΡΟΕΔΡΟΣ   Δ.Σ.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1) Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                         ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                      Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                        ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο