Διοργάνωση Αποκριάτικων Εκδηλώσεων από τα ΚΔΑΠ του Δήμου Λοκρών

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                     Αταλάντη, 05/03/2019
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΝΟΜΟΣ  ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
Ταχ. διεύθυνση: Πλατεία Δημαρχείου
Τ.Κ:   35200 –Αταλάντη

ΤΗΛ.: 2233022374 – 81015
FAX: 22330-22606

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι αποκριάτικες εκδηλώσεις για τα παιδιά στις κατά τόπους δημοτικές και κοινοτικές ενότητες του Δήμου Λοκρών, το Σάββατο 2 Μαρτίου και την Κυριακή 3 Μαρτίου, όπου διοργανώθηκαν από τα ΚΔΑΠ (Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης), με την βοήθεια των συλλόγων γονέων και κηδεμόνων. Στις εκδηλώσεις αυτές, παρευρέθηκε ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Λιόλιος, καθώς και οι συνεργάτες του.

Οι  εκδηλώσεις αυτές  περιελάμβαναν μουσική και χορό για τους μικρούς μας φίλους, αποκριάτικες κατασκευές με μεταμφιέσεις καθώς και μπουφέ με πλήθος κερασμάτων. Επίσης δεν έλειψαν οι διάφορες δραστηριότητες των παιδιών με τους εκπαιδευτές από τα ΚΔΑΠ  του Δήμου Λοκρών.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά όσους μερίμνησαν και προσέφεραν την πολύτιμη βοήθειά τους, ώστε να διεξαχθούν με επιτυχία οι αποκριάτικες εκδηλώσεις για τα παιδιά.

ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ