Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 10/2019 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                               Αταλάντη  22/4/2019
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                        Αριθ. Πρωτοκόλλου: 4701

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10, στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό
Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την
30η  Απριλίου 2019, ημέρα Τρίτη και  ώρα  14.00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο  6 & 7/2019 .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος  Βλαχάβας).

Θέμα 2ο : Επί αποφάσεως Τ.Κ. Λάρυμνας περί μή μετεγκατάστασης πλωτής μονάδας ιχθυοκαλλιέργειας από τη θέση ΛΑΡΜΕΣ στη θέση Λυκοπεράσματα κόλπου Λάρυμνας Δήμου Λοκρών της εταιρείας

ΙΩΑΝΝΗΣ Κ. ΤΖΕΛΕΠΗΣ –ΙΧΘΥΟ/ΓΕΙΕΣ – ΙΧΘΥΕΜΠΟΡΙΟ

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 3ο : Έγκριση επενδυτικού δανείου από το Τ.Π. & Δανείων ενταγμένου στο πρόγραμμα ΦΟΛΟΔΗΜΟΣ Ι του έργου ¨Αντιπλημμυρική προστασία οικισμού Αταλάντης-παραλιακών οικισμών κόλπου Αταλάντης, και αποδοχή των όρων για τη λήψη του δανείου.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 4ο : Έγκριση προγραμματικής σύμβασης με το Λιμενικό Ταμείο Φθιώτιδας.

Θέμα 5ο
: Επιλογή πρόσληψης υδρονομέων άρδευσης.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 6ο : Κατανομή πιστώσεων Σχολικών Επιτροπών.

(Εισηγητής ο Δ.Σ. Κος Ηλίας Κολομτσάς)

Θέμα 7ο : Έγκριση απολογισμού ΝΠΔΔ  «Για την Κοινωνική Προστασία και Αλληλεγγύη» οικ. έτους 2018

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Κος Παναγιώτης Μαρκοστάμος).

Θέμα 8ο : Ετήσια Υποστήριξη Δήμου Λοκρών για το κέντρο πρόληψης για την Υγεία (ΚΕΠ ΥΓΕΙΑΣ)

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 9ο : Έγκριση πρωτοκόλλων οριστικής παραλαβής υπηρεσιών.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 10ο : Ακύρωση χρηματικών ενταλμάτων οικ. Έτους 2018.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 11ο : Τριμηνιαία έκθεση αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού Α΄Τρίμηνου 2019.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 12ο : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ..

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής).

Θέμα 13ο : Επί αιτήσεως Κου Δημητρίου Φαρφάλα.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 14ο : Επί αιτήσεως Κου Ιωάννη Φαρφάλα.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 15ο : Επί αιτήσεως Κας Ευφροσύνης-Αργυρούλας Μαντά.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 16ο : Επί αιτήσεως Κου Κωνσταντίνου Παντρευτή.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 17ο : Επί αιτήσεως Κου Ανέστη Κατσούλη.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 18ο : Επί αιτήσεως Κου Γεωργίου Πάσσα.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 19ο : Επέκταση Δημοτικού Φωτισμού (Φ.Ο.Π.).

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας).

Θέμα 20ο : Επί αιτήσεως Κου Ευθύμιου Χαλβαντζή.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος Γεώργιος Βλαχάβας).

Θέμα 21ο : Επί αιτήσεων δημοτών στην Επιτροπή Φορολογικών Διαφορών.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 22ο : Αποδοχή οικονομικής ενίσχυσης καλύψεων δράσεων πυροπροστασίας 2019.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Αναστάσιος Θεοχάρης)

Ο   ΠΡΟΕΔΡΟΣ   Δ.Σ.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1) Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                      ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                  Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                    ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ
Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο