Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 2/2017 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                       Αταλάντη  13/2/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                            Αριθ. Πρωτοκόλλου: 1511

Email.: basliartis@yahoo.gr

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 2/2017

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη

του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την 20 Φεβρουαρίου 2017 , ημέρα Δευτέρα και  ώρα  19,30  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : Εκθεση πεπραγμένων Επιτροπής Ποιότητας Ζωής έτους 2016

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 2ο  : Αναμόρφωση Προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 3ο  : Επί αποφάσεως Ο.Ε. περί άγονου διαγωνισμού προμήθειας καυσίμων και λιπαντικών

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 4ο  : Πρόσληψη υδρονομέων  άρδρευσης.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 5ο  : ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ Ν.Π.Δ.Δ.

Θέμα 6ο : Περί ακυρώσεως Χρηματικών Ενταλμάτων μη Εξοφληθέντων οικ. έτους 2016

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 7ο : Προγραμματισμός προσλήψεων έκτακτου προσωπικού έτους 2017.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 8ο : Ανανέωση ετήσιας συνδρομής στην Ελληνική Εταιρία της Φύσης.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 9ο : Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής παραλαβής του έργου Ανάπλαση πλατείας Αγίων Θεοδώρων Αταλάντης.

(Εισηγητής ο Προιστάμενος Τ.Υ κος Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 10ο : Έγκριση παράτασης για το έργο ολοκλήρωση δικτύου ακαθάρτων οικισμού Μαλεσίνας  .

(Εισηγητής ο Προιστάμενος Τ.Υ κος Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 11ο : Συγκρότηση Επιτροπής παραλαβής του έργου ολοκλήρωση δικτύου ακαθάρτων οικισμού Μαλεσίνας.

(Εισηγητής ο Προιστάμενος Τ.Υ κος Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 12ο : Επί αιτήσεων χορήγησης παροχής ύδρευσης εκτός σχεδίου.

(Εισηγήτρια η Διευθύντρια Τ.Υ κα Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Θέμα 13ο : Εγκριση 1ου Α.Π.Ε. για το έργο με τίτλο "Δημιουργία Λαογραφικού Αγροτικού-Πολιτιστικού Μουσείου.

(Εισηγήτρια η Διευθύντρια Τ.Υ κα Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Θέμα 14ο : Επί της αποφάσεως 1/18/2017 Δ.Σ περί ονοματοδοσίας οδών οικισμών Μαμάκας-Αγίου Νικολάου Τ.Κ. Αρκίτσας

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Τ.Κ.Αρκίτσας Κος. Γεώργιος Ρουμπής)

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΗΛΙΑΣ ΚΟΛΟΜΤΣΑΣ

1)Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
Οι Πρόεδροι και οι Εκπρόσωποι των Δ.Κ. & Τ.Κ                                                           ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                         Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων
Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον