Ανακύκλωση Δήμου Λοκρών: Αύξηση 25% των συλλεγόμενων υλικών

Δ Ε Λ Τ Ι Ο  Τ Υ Π Ο Υ

Σημαντική αύξηση ύψους περίπου 25% παρουσίασαν τα συλλεγόμενα ανακυκλώσιμα υλικά ως αποτέλεσμα των συντονισμένων προσπαθειών του Δήμου , με την πύκνωση του δικτύου μπλε κάδων , της τοποθέτησης παράλληλου δικτύου κωδώνων συλλογής γυαλιού  και την αντίστοιχη καμπάνια ενημέρωσης  .
Ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Ν. Λιόλιος δήλωσε ιδιαίτερα ευχαριστημένος από την ανταπόκριση των δημοτών που έχουν αγκαλιάσει την πρωτοβουλία.

Ως επιστέγασμα των προσπαθειών του Δήμου , η Ελληνική Εταιρία Αξιοποίησης Ανακύκλωσης (ΕΕΑΑ) σε συνεργασία με την οποία υλοποιείται το πρόγραμμα της ανακύκλωσης , επιβραβεύει τον Δήμο Λοκρών με την δωρεάν παραχώρηση σημαντικού αριθμού νέων μπλε κάδων και κωδώνων .
Οι νέοι κάδοι και κώδωνες θα αποδοθούν το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα προς χρήση ,  πυκνώνοντας ακόμη περισσότερο το υφιστάμενο δίκτυο.

ΑΤΑΛΑΝΤΗ 19/05/2017

ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ