Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 7/2017 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                   Αταλάντη  21/6/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                           Αριθ. Πρωτοκόλλου: 7641

Π  Ρ Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 7/2017

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη

του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  28  Ιουνίου 2017 , ημέρα   ΤΕΤΑΡΤΗ και  ώρα  20,00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 6/2017

Θέμα 2ο : Χορήγηση αδειών υπαίθριου στάσιμου εμπορίου  Έτους 2017

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 3ο : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ  ΣΥΜΒΑΣΗ  ΓΙΑ ΤΗΝ  ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ  ΤΟΥ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ  ΠΑΙΔΙ  & ΘΑΛΑΣΣΑ

(Εισηγητής ο Δήμαρχος  Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 4ο : Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό και τον Αθλητισμό περί Έγκρισης Απολογισμού οικ. έτους 2016

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος και Δ.Σ. του Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό και τον Αθλητισμό Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 5ο : Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό και τον Αθλητισμό  περί Αναμορφώσεως προϋπολογισμού

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος και μέλος  του Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό και τον Αθλητισμό Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 6ο : Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. Δ.Ω. Αταλάντης περί Έγκρισης Απολογισμού οικ. έτους 2016

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Δ.Ω. Αταλάντης Κος. Βασίλειος Καρατράντος)

Θέμα 7ο: Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης περί Έγκρισης Απολογισμού οικ. Έτους 2016

(Εισηγητής  ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Σχολική Επιτροπή Δευτ/θμιας Εκπ/σης Κος  Ηλίας Κολομτσάς)

Θέμα 8ο: Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης περί Έγκρισης Απολογισμού οικ. Έτους 2016

(Εισηγητής  ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Σχολική Επιτροπή Πρωτ/θμιας Εκπ/σης Κος  Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 9ο: Επί της αποφάσεως 6/93/2017 αποφάσεως Δ.Σ. περί Αναμορφώσεως προϋπολογισμού οικ. έτους 2017 Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης Κος. Παναγιώτης Μαρκοστάμος)

Θέμα 10ο: Καθορισμός τελών άρδευσης  και  Συγκρότηση (3)μελούς επιτροπής άρδευσης.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 11ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 12ο : Συγκρότηση Επιτροπής Εμποροπανήγυρης Αταλάντης  έτους 2017.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος  Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 13ο: Έγκριση καταβολής εξόδων παράστασης του Προέδρου και Αντιπροέδρου Διοικητικών Συμβουλίων των Ν.Π.Δ.Δ. Δήμου Λοκρών.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 14ο: Ψήφιση πιστώσεων Πολιτιστικών εκδηλώσεων Δήμου Λοκρών έτους 2017.

(Εισηγητής ο  Αντ/ρχος Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 15ο: Έγκριση Πρωτοκόλλου  Οριστικής Παραλαβής του έργου «ΑΝΑΠΛΑΣΗ  ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ»

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος Η/Μ Έργων Κος. Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 16ο: Παράταση  προθεσμίας για το έργο: < ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ/ΑΓΟΤΙΚΟΥ/ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΚΑΛΑΠΟΔΙΟΥ >.

( Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ κος Γεώργιος Βλαχάβας ).

Θέμα 17ο : Παραχώρηση αίθουσας Δημοτικού Σχολείου Καλαποδίου για χρήση  από το Γερμανικό Αρχαιολογικό Ινστιτούτο από 5/6/17 έως 21/7/17  .

(Εισηγητής ο  Αντ/ρχος Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 18ο : Έγκριση παράτασης συμβατικής προθεσμίας του έργου « ΕΠΙΣΤΡΩΣΗ – ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΣΤΗΝ Δ.Κ. ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ‘ΚΑΚΑΗΛΙΑ’

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος Η/Μ Έργων Κος. Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 19ο : Έγκριση παράτασης συμβατικής προθεσμίας του έργου « ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ –ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ  ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΣΗ ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ α) «ΡΟΔΑ» ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ  β) «ΒΙΒΟΣ» ΤΡΑΓΑΝΑΣ γ) « ΦΑΡΑΓΓΙ» ΜΑΡΤΙΝΟΥ» .

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος Η/Μ Έργων Κος. Ηλίας Γεωργίτσης)

Θέμα 20ο:Επί αιτήσεως της κας Χαρίκλειας Καραμασιώτη  για λύση μίσθωσης Δημοτικού Ακινήτου (Αγροτεμαχίου) με αριθμό 274 στη θέση ‘Αμαξόστρατα’ Λαμίας

( Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ κος Γεώργιος Βλαχάβας ).

Θέμα 21ο : Επί αιτήσεων Δημοτών για παροχή ύδρευσης εκτός σχεδίου .

(Εισηγητής ο  Αντ/ρχος Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1)Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                               ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                           Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                             ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο