Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 8/2017 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                                     Αταλάντη  17/7/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ
                                                                                      Αριθ. Πρωτοκόλλου:  8729

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 8/2017

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη

του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  21  Ιουλίου 2017 , ημέρα   Παρασκευή και  ώρα  11,00  π.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ Δ.Σ. Νο 7/2017

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : Τροποποίηση Τεχνικού Προγράμματος.

(Εισηγήτρια η Διευθύντρια Τ.Υ. Κα. Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Θέμα 3ο : Επί της αποφάσεως Ο.Ε. περί άγονων διαγωνισμών προμήθειας ανταλλακτικών οχημάτων του Δήμου

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 4ο : Χορήγηση παραγωγικής άδειας Πωλητή Λαϊκών Αγορών στον Δημητρίου Παναγιώτη του Χαράλαμπου.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 5ο : Τριμηνιαία έκθεση  αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού ( ΕΣΟΔΩΝ – ΕΞΟΔΩΝ ) 2ΟΥ  τριμήνου έτους 2017

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 6ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 7ο : Αναμόρφωση Στοχοθεσίας 2017 .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 8ο : Τροποποίηση Ο.Ε.Υ. .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 9ο : Επί της αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης περί Αναμορφώσεως προϋπολογισμού οικ. έτους 2017.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης Κος. Παναγιώτης Μαρκοστάμος)

Θέμα 10ο : Συνδρομή Δήμου Λοκρών στο παράκτιο δίκτυο πόλεων .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 11ο : Δημιουργία ΚΕΠ Υγείας (Κέντρο πρόληψης υγείας) στο Δήμο Λοκρών και ετήσια συντήρηση για το Λογισμικό του ΚΕΠ Υγείας .

(Εισηγητής ο Δήμαρχος  Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 12ο : Επί αιτήσεων δημοτών για χορήγηση παροχών ύδρευσης .

(Εισηγήτρια η Διευθύντρια Τ.Υ. Κα. Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1)Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                     ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                  Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                    ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο