Πρόγραμμα εκδηλώσεων στα πλαίσια του εορτασμού της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Στα πλαίσια του εορτασμού του Ιερού Ναού Μεταμορφώσεως Του Σωτήρος και της Ετήσιας Εμποροπανήγυρης, ο Δήμος Λοκρών, προσκαλεί όλους τους δημότες να τιμήσουν με την παρουσία τους τις εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν στην Αταλάντη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

-ΣΑΒΒΑΤΟ  5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ώρα 7:30 μ.μ.

Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός με αρτοκλασία, εν συνεχεία Λιτάνευση της Ιεράς Εικόνας Της Μεταμόρφωσης Του Σωτήρος.

-ΚΥΡΙΑΚΗ  6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ώρα 9.00μ.μ.

Παρουσίαση Παραδοσιακών Χορών στην Κεντρική Πλατεία Αταλάντης από το Χορευτικό Τμήμα του Δήμου Λοκρών με την συμμετοχή του Χορευτικού Πολιτιστικού Συλλόγου Αγ. Κωνσταντίνου «Η ΑΡΕΘΟΥΣΑ» και του Χορευτικού Νέας Μαγνησίας Λαμίας.

-ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 9.00μ.μ.

Συναυλία της Φιλαρμονικής  του Δήμου Λοκρών στην Κεντρική Πλατεία Αταλάντης.

-ΠΕΜΠΤΗ 10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 9.30μ.μ.

Λαϊκή  Μουσική Βραδιά  στην οδό  Εθνικής Αντίστασης και Οϊλέως (Εξάρχεια) στην Αταλάντη.

-ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 9.30μ.μ.

Μουσική Βραδιά στην οδό Εθνικής Αντίστασης – απέναντι από το κτήριο αγοράς στην Αταλάντη.