Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 11/2017 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                                  Αταλάντη  25/9/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                                  Αριθ. Πρωτοκόλλου: 12414

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 11/2017

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη

του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  29  Σεπτεμβρίου 2017 , ημέρα Παρασκευή και  ώρα  19,30  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 9,10/2017

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : Ορισμός μελών της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 3ο : Συμμετοχή του Δήμου Λοκρών στην Αμφικτυονία Αρχαίων Ελληνικών Πόλεων.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 4ο : Κατανομή πιστώσεων στις Σχολικές Επιτροπές

(Εισηγητής ο Δ.Σ. Κος. Ηλίας Κολομτσάς)

Θέμα 5ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 6ο : Τροποποίηση ιεράρχησης αναγκών , υποβολή συμπληρωματικού αιτήματος προγραμματισμού προσλήψεων τακτικού προσωπικού ανταποδοτικού χαρακτήρα έτους 2017 .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 7ο : Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. Δ.Ω. Αταλάντης περί Αναμορφώσεως προϋπολογισμού οικ. έτους 2017.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Βασίλειος Καρατράντος)

Θέμα 8ο :Έγκριση και παραλαβή του τμήματος Β1 της μελέτης με τίτλο ¨Πολεοδομική μελέτη επέκτασης σχεδίου πόλης Αταλάντης στην Π.Ε. 1 σύμφωνα με το εγκεκριμένο Γ.Π.Σ. (ΦΕΚ 362/ΑΑΠ/2012)

(Εισηγήτρια η Διευθύντρια Τ.Υ. Κα. Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Θέμα 9ο : Κατάταξη των Δημοτικών και Κοινοτικών αθλητικών εγκαταστάσεων.

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος Τ.Υ. Κος. Αθανάσιος Τσαρούχας)

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1) Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
​2) Εκπροσώπους Τοπ. Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                                     ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                                Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                                  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο