Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 12/2017 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                       Αταλάντη  26/10/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                               Αριθ. Πρωτοκόλλου: 14192

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 12/2017 ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  31 Οκτωβρίου 2017 , ημέρα Τρίτη και  ώρα  19,00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 11/2017

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : Τριμηνιαία έκθεση  αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού ( ΕΣΟΔΩΝ – ΕΞΟΔΩΝ )

3ΟΥ  τριμήνου έτους 2017.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 3ο : Παραχώρηση μηχανημάτων του Δήμου Λοκρών έναντι ενοικίου στο ΦΟΔΣΑ Στερεάς Ελλάδας.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος  Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 4ο : Λήψη απόφασης περί ανταποδοτικών τελών για τη σύνταξη του προϋπολογισμού οικ. Έτους 2018.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος  Κος. Νικόλαος Λιόλιος)

Θέμα 5ο : Ψήφιση τεχνικού προγράμματος οικ. Έτους 2018.

(Εισηγήτρια η Διευθύντρια  Τ.Υ. Κα. Τριανταφυλλιά Σιούλα)

Θέμα 6ο : Λύση  μισθωτικής σχέσης για το ακίνητο ιδιοκτησίας του Δήμου στον Όσιο Σεραφείμ.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 7ο : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ. Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 8ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 9ο : Απόφαση υλοποίησης με ίδια μέσα του Υποέργου (1) «Κέντρο Κοινότητας Δήμου Λοκρών» της Πράξης «Κέντρο Κοινότητας Δήμου Λοκρών»

(Εισηγητής η Διευθύντρια Κοινωνικής Προστασίας Κα. Παπαναγιώτου Άννα)

Θέμα 10ο : Αντικατάσταση μέλους του Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό & τον Αθλητισμό (Επί αιτήσεως παραιτήσεως Άγγελου Θάνου  ) .

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 11ο : Επί αποφάσεως Δ.Κ. Λιβανατών ( επί αιτήσεως Σταματίας Καρυπιάδη αγορά οικογενειακού τάφου)

(Εισηγήτρια η Πρόεδρος Δ.Κ. Λιβανατών Κα. Γιαννούλα Πάσσα)

Θέμα 12ο : Ψήφιση πιστώσεων πολιτιστικών εκδηλώσεων Δήμου Λοκρών .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 13ο : Απόδοση ποσού για δαπάνη συλλογής & μεταφοράς στερεών αποβλήτων & ανακυκλώσιμων υλικών από ΦΟΔΣΑ ΛΟΚΡΙΔΑΣ Α.Ε. μέσω προγραμματικής σύμβασης.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 14ο : Επί της αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης περί Αναμορφώσεως προϋπολογισμού οικ. έτους 2017.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης Κος. Παναγιώτης Μαρκοστάμος)

Θέμα 15ο : Παράταση προγραμματικής σύμβασης με τον ΟΑΕΔ.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 16ο : Επί αποφάσεως περί αιτήσεων πολιτών της Επιτροπής επίλυσης φορολογικών διαφορών.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1) Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                                     ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                                Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                                  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο