Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 17/2017 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                            Αταλάντη  11/12/2017
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ                                                                                   Αριθ. Πρωτοκόλλου: 16191

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 17/2017
ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη
του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την  15  Δεκεμβρίου 2017 , ημέρα   Παρασκευή και  ώρα  18,00  μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ Δ.Σ. Νο 13,14,15,16/2017

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 2ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 3ο : Παραχώρηση ρυμοτομούμενων τμημάτων ιδιοκτησίας Αφων Πεπονάκη για διάνοιξη δρόμων στη Δ.Κ. Μαλεσίνας σύμφωνα με το σχέδιο πόλεως Μαλεσίνας.

(Εισηγητής ο Προϊστάμενος  Τ.Υ. Κος. Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 4ο : Παράταση σύμβασης έτους 2017 προμήθειας καυσίμων και λιπαντικών,

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 5ο : Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής α) για την παραλαβή υπηρεσιών, β) παρακολούθησης & παραλαβής προμηθειών έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 6ο : Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής παρακολούθησης & παραλαβής προμηθειών ανταλλακτικών οχημάτων (ελαστικών κ.λ.π.) έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 7ο : Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής παρακολούθησης & παραλαβής προμήθειας Καυσίμων & λιπαντικών έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 8ο : Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής συντήρησης και επισκευής οχημάτων και μηχανημάτων έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 9ο : Σύσταση πάγιας προκαταβολής οικ. Έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 10ο : Έκδοση Χ.Ε. Προπληρωμής οικ. Έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 11ο : Συνδρομή σε ηλεκτρονικά και έντυπα μέσα Έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 12ο : Προγραμματισμός προσλήψεων έτους 2018.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 13ο : Καθιέρωση 24ώρης λειτουργίας τις Κυριακές και εξαιρέσιμες ημέρες των Υπηρεσιών του Δήμου Λοκρών

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής  Δ.Ο.Υ. Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 14ο : Επί αιτήσεων δημοτών για χορήγηση παροχής ύδρευσης εκτός σχεδίου πόλεως.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος  Κος. Αναστάσιος Θεοχάρης)

Θέμα 15ο : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Δ.Σ. Κος. Γεώργιος Βλαχάβας)

Θέμα 16ο : Επί αποφάσεως Ν.Π.Δ.Δ. «ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ-ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΛΟΚΡΩΝ» περί αναμόρφωσης προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ.«Για την Κοινωνική Προστασία και Αλληλεγγύη» Κος. Παναγιώτης Μαρκοστάμος)

Θέμα 17ο : Έγκριση προϋπολογισμού Ν.Π.Δ.Δ. «Για την Κοινωνική Προστασία και Αλληλεγγύη».

Θέμα 18ο : Έγκριση προϋπολογισμού Ν.Π.Δ.Δ. «Δημοτικό Ωδείο Αταλάντης»

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Δημοτικό Ωδείο Αταλάντης  Κος. Βασίλειος Καρατράντος)

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΛΑΧΑΒΑΣ

1) Προέδρους  Δημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων
έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας                                                      ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.                                                                  Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ.
3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων                                                                    ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ

Σημείωση: Οι εισηγήσεις των θεμάτων αποστέλλονται
στους επικεφαλής των δημοτικών παρατάξεων τουλάχιστον
μια ημέρα  πριν τη συνεδρίαση και θα υπάρχει στο γραφείο