Λειτουργία Υπηρεσιών Δημοτολογίου και Ληξιαρχείων Δήμου Λοκρών

ellhnikh-dhmokratia

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                    Αταλάντη 12-1-2018
ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
& ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

- Από το Τμήμα Δημοτικής Κατάστασης και Ληξιαρχείου ανακοινώνεται ότι λόγω εργασιών από το Υπουργείο Εσωτερικών προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία μετάπτωσης των δεδομένων στο νέο Πληροφοριακό Σύστημα «Μητρώο Πολιτών» οι Υπηρεσίες του Δημοτολογίου και των Ληξιαρχείων του Δήμου μας θα παραμείνουν κλειστές στα κάτωθι διαστήματα:

1. Η Υπηρεσία Δημοτολογίου από την Παρασκευή 12 Ιανουαρίου και ώρα 15:00 μ.μ. έως και την Κυριακή 21 Ιανουαρίου. Η Υπηρεσία θα επαναλειτουργήσει κανονικά από την Δευτέρα 22 Ιανουαρίου και ώρα 07:00 π.μ.

2. Τα Ληξιαρχεία Αταλάντης, Δαφνουσίων, Μαλεσίνης και Οπουντίων από την Τρίτη 16 Ιανουαρίου και ώρα 15:00 μ.μ. έως και την Κυριακή 21 Ιανουαρίου. Τα Ληξιαρχεία θα επαναλειτουργήσουν κανονικά από την Δευτέρα 22 Ιανουαρίου και ώρα 07:00π.μ.

- Στα ανωτέρω διαστήματα δεν θα είναι δυνατή η χορήγηση βεβαιώσεων οικογενειακής κατάστασης ή γέννησης από τα ΚΕΠ.