Αταλάντη 12-4-2023

2ο Basketball Tournament του Α. Σ Λοκρού στο Κλειστό Γυμναστήριο της Αταλάντης

Με τεράστια επιτυχία ολοκληρώθηκε το 2ο Basketball Tournament του Α.Σ. Λοκρού, σε συνδιοργάνωση με τον Δήμο Λοκρών και την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, το οποίο πραγματοποιήθηκε από την Μ. Δευτέρα ως και την Μεγάλη Τετάρτη. Κορυφαία στιγμή του τουρνουά η βράβευση των συμμετεχόντων ομάδων: Α.Σ. Λοκρός, Ολυμπιακός, Απόλλων Λιβαδειάς, Γ. Σ Σκιάθος, Α. Α Ιστιαία, ΓΑΣ Βασιλικού, ΚΑΔΜΟΣ, την Μ. Τρίτη. Τιμητική και υποστηρικτική για τους αθλητές ήταν η παρουσία του κορυφαίου μπασκετμπολίστα και προπονητή της ομάδας καλαθοσφαίρισης του Γ.Σ. Περιστερίου Βασίλη Σπανούλη και στις δύο μέρες του τουρνουά. Ο Δήμος Λοκρών υποστηρίζει με κάθε μέσο την προώθηση και ανάπτυξη του αθλητισμού.

Το διήμερο τουρνουά μπάσκετ τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές, ο Αντιπεριφερειάρχης  Αγροτικής Οικονομίας και Αλιευτικής Πολιτικής Φθιώτιδας κ. Κωνσταντίνος Αποστολόπουλος, η Αντιδήμαρχος Δαφνουσίων  κ. Μαρία Τζανακάκη, η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Προστασίας κ. Βάσω Σίμου Παλαιολόγου, ο Πρόεδρος του ΝΠΔΔ Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης κ. Ιωάννης Ανεστόπουλος, ο Πρόεδρος του ΝΠΔΔ Ωδείου κ. Μιχάλης Παπανικολάου, ο δημοτικός Σύμβουλος κ. Κωνσταντίνος Σούλιας, ο Αντιπρόεδρος της Κοινότητας Αταλάντης κ. Γεώργιος Δουμπιώτης, και  πλήθος πολιτών και επισκεπτών του Δήμου Λοκρών.