Αταλάντη, 8  Ιουλίου 2024

7η Χορωδιακή Συνάντηση Αρκίτσας του Δήμου Λοκρών

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η 7η Χορωδιακή Συνάντηση Αρκίτσας του Δήμου Λοκρών το Σάββατο 7 Ιουλίου 2024 στις 20:30 στο Ανοικτό Δημοτικό Θέατρο Αρκίτσας, σε συνδιοργάνωση της Χορωδίας Αρκίτσας, του Δήμου Λοκρών και της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας. Το Τμήμα Παραδοσιακής Χορωδίας της Ιεράς Μητροπόλεως Δημητριάδος και Αλμυρού, η Μικτή Χορωδία Παραλίας Κύμης «Η φωνή της θάλασσας» και η Χορωδία Αρκίτσας ταξίδεψαν μουσικά το κοινό και πρόσφεραν μια ξεχωριστή μουσική βραδιά γεμάτη νότες και ακούσματα ελληνικής μουσικής.

Στην 7η Χορωδιακή Συνάντηση Αρκίτσας από το Δήμο Λοκρών παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Δημήτριος Νικολάου, ο Αντιδήμαρχος Δαφνουσίων κ. Ιωάννης Ανεστόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Αταλάντης κ. Κωνσταντίνος Μπακανδρίτσος, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Αρκίτσας κ. Ανάργυρος Μοδιάτης, Τοπικοί Σύμβουλοι, ο Aιδεσιμότατος π. Λάμπρος Λάμπρου, εκπρόσωποι συλλόγων της περιοχής και πλήθος φιλόμουσων πολιτών.