ΔΗΜΟΣ ΛΟΚΡΩΝΑΤΑΛΑΝΤΗ 08/01/2020

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Ειδοποιούνται οι οικείοι των θανόντων πού έχουν υπερβεί τα επτά (7) χρόνια ταφής στο Κοιμητήριο Αταλάντης εντός δέκα (10) ημερών να τακτοποιήσουν το θέμα της ανακομιδής των λειψάνων των προσφιλών τους προσώπων στο Κοιμητήριο Αταλάντηςσύμφωνα με τον κανονισμό λειτουργίας τωνΚοιμητηρίων του Δήμου Λοκρών (12/133/2016 απόφαση Δ.Σ. Λοκρών).

Σε περίπτωση που οικείοι των θανόντων δεν προβούν στην ανακομιδή των λειψάνων των προσφιλών τους προσώπων πού έχουν υπερβεί τα επτά (7) χρόνια ταφήςή δεν τακτοποιήσουν τις οφειλές τους που προκύπτουν από την παράταση του χρόνου ταφής ( 50 €/ έτος) ο Δήμος θα προβεί στην ανακομιδή των λειψάνων σύμφωνα με τον κανονισμό λειτουργίας τωνΚοιμητηρίων του Δήμου Λοκρών (12/133/2016 απόφαση Δ.Σ. Λοκρών) καθώς υπάρχει σοβαρή έλλειψη τάφων στο Κοιμητήριο Αταλάντης, με αποτέλεσμα να μη μπορεί να λειτουργήσει εύρυθμα το Κοιμητήριο.