lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣΛΟΚΡΩΝΑταλάντη18/10/2019 ΓΡΑΦΕΙΟΠΡΟΕΔΡΟΥΑριθ. Πρωτοκόλλου: 13058 Ταχ. Διευθ: Πλ. Δημαρχείου Τ.Κ. 35200- Αταλάντη Τηλ.: 22330-22495 Fax:22330-22606 Πληροφορίες: Βας. Λιάρτης Email.: basliartis@yahoo.gr

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει σήμερα στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την 23η Οκτωβρίου 2019, ημέρα Τετάρτη καιώρα19.00μ.μ. με τα παρακάτωθέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : Έγκριση πρακτικών συνεδριάσεων Δ.Σ. 12-13-14-15-16-17-18/2019.

(Εισηγήτρια η Πρόεδρος Δ.Σ. Κα Μαρία Γιαννοπούλου)

Θέμα 2ο : Ένταξη Δήμου Λοκρών ως συνεργάτης σε πρόγραμμα χρηματοδότησης υπηρεσιών συμμετοχικής Διαβούλευσης.

(Εισηγήτρια η Πρόεδρος Δ.Σ. Κα Μαρία Γιαννοπούλου)

Θέμα 3ο : Επί αιτήσεως Κας Ασπασίας Καλογεροπούλου περί αντικατάστασης μέλουςΝ.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό & τον Αθλητισμό.

(Εισηγήτρια η Πρόεδρος Δ.Σ. Κα Μαρία Γιαννοπούλου)

Θέμα 4ο : Έγκριση σχεδίου Στρατηγικού σχεδιασμούΔήμου Λοκρών 2020-2023.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 5ο : Εκλογή των εκπροσώπων δημοτικού συμβουλίου στη Γενική Συνέλευση της Π.Ε.Δ..

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 6ο : Αναπροσαρμογή τελών υπηρεσιών ανταποδοτικού χαρακτήρα .

(Εισηγήτρια η Προϊσταμένη Τμήματος Εσόδων Κα Βασιλική Ανέστη)

Θέμα 7ο : Αναπροσαρμογή τελών Κοιμητηρίων Δήμου Λοκρών .

(Εισηγήτρια η Προϊσταμένη Τμήματος Εσόδων Κα Βασιλική Ανέστη)

Θέμα 8ο : Ορισμός εκπροσώπων Δήμου Λοκρών συγκρότησης Επιτροπής για θέματα ανέλκυσης απομάκρυνσης, ή εξουδετέρωσης ναυαγίων ή πλοίων .

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 9ο : Σύμβαση Συνεργασίας του Δήμου με το εγκεκριμένο εθνικής εμβέλειας Συλλογικό Σύστημα Ανταποδοτικής Εναλλακτικής Διαχείρισης και Ανακύκλωσης Συσκευασιών και Αποβλήτων “ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΗ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ” για την Οργάνωση Ολοκληρωμένου Συστήματος Εναλλακτικής Διαχείρισης Συσκευασιών στο Δήμο άνευ ανταλλάγματος για το Δήμο.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος. Παναγιώτης Καπουκίνης)

Θέμα 10ο : Εφαρμογή ολοκληρωμένου προγράμματος εναλλακτικής διαχείρισης των Αποβλήτων Ηλεκτρικού και Ηλεκτρονικού Εξοπλισμού (ΑΗΗΕ) του Δήμου Λοκρών σε συνεργασία με την εταιρεία «ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΣΥΣΚΕΥΩΝ Α.Ε.».

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος. Παναγιώτης Καπουκίνης)

Θέμα 11ο : Επί αποφάσεως Δ.Σ. 19/158/2019περίορισμού μελών Διοικητικού Συμβουλίου Ν.Π.Δ.Δ. Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης καθώςκαι εκλογή Προέδρου και Αντιπροέδρου (Τροποποίηση συστατικής πράξης Ν.Π.Δ.Δ.).

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κος. Ιωάννης Μπονόβας)

Θέμα 12ο : Επί αποφάσεως Δ.Σ. 19/159/2019περίορισμού μελών Διοικητικού Συμβουλίου Ν.Π.Δ.Δ. Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης καθώςκαι εκλογή Προέδρου και Αντιπροέδρου, (Τροποποίηση συστατικής πράξης Ν.Π.Δ.Δ.).

Εισηγήτρια η Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Δημοτικό Ωδείο ΑταλάντηςΚα Ελένη Κυριάκου)

Θέμα 13ο : Επί αποφάσεως Δ.Σ. 20/189/2019περίορισμού των μελών του Δ.Σ. του Ν.Π.Δ.Δ. με την επωνυμία«Ν.Π.Δ.Δ. Δημοτικό Ωδείο ΑταλάντηςΔήμου Λοκρών».

(Εισηγήτρια η Πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κα Ελένη Κυριάκου)

Θέμα 13ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού .

(Εισηγήτρια η Προϊσταμένη Τμήματος Προγραμματισμού Κα Χάιδω Μπονόβα)

Θέμα 14ο : Έγκριση έκθεσης αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού 3ου τριμήνου 2019.

(Εισηγήτρια η Προϊσταμένη Τμήματος Προγραμματισμού Κα Χάιδω Μπονόβα)

Θέμα 15ο : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ. .

(Εισηγήτρια η Προϊσταμένη Τμήματος Προγραμματισμού Κα Χάιδω Μπονόβα)

Θέμα 16ο : Επί της αποφάσεως 17/148/2019 περί αιτήσεων δημοτών για αγορά οικογενειακού τάφου.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος. Κωνσταντίνος Σούλιας)

Θέμα 17ο : Επί της αποφάσεως 6/11/2019 απόφασης Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό & τον Αθλητισμό περί αναμορφώσεως προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό & τον Αθλητισμό Κος. Μιχάλης Παπανικολάου)

Θέμα 18ο : Εκμίσθωση Δημοτικού χώρου στη Δ.Ε. Μαλεσίναςαπό την εταιρεία COSMOTE.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 19ο : Συγκρότηση Επιτροπής παραλαβής φυσικού εδάφους του έργου ¨Συντήρηση Αγροτικής Οδοποιίας Δ.Ε. Αταλάντης & Δ.Ε. Μαλεσίνας¨.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 20ο : Εκκίνηση διαδικασιών επέκτασης ρυμοτομικού σχεδίου Κάτω Πέλλης Αταλάντης νότια του σχεδίου με τμηματική τροποποίηση του Γ.Π.Σ.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 21ο : Χρηματοδότησηαπό ιδίους πόρους του κόστους κατασκευής των διακλαδώσεων των ιδιωτικών συνδέσεων του έργου «ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΣΤΙΚΩΝ ΛΥΜΑΤΩΝ ΤΩΝ Δ.Κ. ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ , Δ.Κ. ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ, Τ.Κ. ΑΡΚΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΥΤΩΝ ΜΕ ΤΗΝ Ε.Ε.Λ. ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (ΕΠΕΚΤΑΣΗ) ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ».

ΗΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ.

Μάιτα Γιαννοπούλου

1) ΠροέδρουςΔημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων 2) Εκπροσώπους Τοπ. Κοινοτήτων Οι Πρόεδροι και οι Εκπρόσωποι των Δ.Κ. & Τ.Κ έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους. 3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων 4) Σωματεία, Συλλόγους.

ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ