lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣΛΟΚΡΩΝΑταλάντη12/2/2020 ΓΡΑΦΕΙΟΠΡΟΕΔΡΟΥ Αριθ. Πρωτοκόλλου: 2418 Ταχ. Διευθ: Πλ. Δημαρχείου Τ.Κ. 35200- Αταλάντη Τηλ.: 22330-22495 Fax:22330-22606 Πληροφορίες: Βας. Λιάρτης Email.: basliartis@yahoo.gr

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη

του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την19ηΦεβρουαρίου 2020 , ημέραΤετάρτη καιώρα19.00μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : Δημιουργία Τράπεζας αίματος Κοινότητας Τραγάνας Δήμου Λοκρών.

(Εισηγήτρια η Πρόεδρος Δ.Σ. Κα Μάιτα Γιαννοπούλου)

Θέμα 2ο : Υποβολή πρότασης στο Πράσινο Ταμείο.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 3ο : Υποβολή πρότασης Συμμετοχής του Δήμου Λοκρών στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα «Ευρώπη για τους Πολίτες»

Θέμα 4ο : Έγκριση Έκθεσης πεπραγμένων Ε.Π.Ζ. 2019

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 5ο : Υποβολή πρότασης έργου (πράξης) στο πλαίσιο του Μέτρου 8, Υπομέτρου 8.3 του ΠΑΑ 2014-2020 με τίτλο:Σχέδιο «Ιππομένης» Ολοκληρωμένο σχέδιο πρόληψης αντιπυρικής προστασίας – πυρασφάλειας τουπεριαστικού δάσους Δ.Κ. Αταλάντης στη θέση Βουνό Ρόδα του Δήμου Λοκρών -Π.Ε.Φθιώτιδας.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 6ο : Πρόσληψη υδρονομέων άρδευσης.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Νικόλαος Ανεστάκος)

Θέμα 7ο : Επί αποφάσεως Κοινότητας Λιβανατών (επί δημοπράτησης αναψυκτηρίου).

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Κωνσταντίνος Σούλιας)

Θέμα 8ο : Χορήγηση άδειας παραγωγού πωλητή υπαίθριου εμπορίου στην Καρατράντου Αργυρώ.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Παναγιώτης Καπουκίνης)

Θέμα 9ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 10ο : Ορισμός υπολόγου Ταμειακής διαχείρισης.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Δ.Ο.Υ Κος Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 11ο : Πρωτόκολλο προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου Ηλεκτροφωτισμός γηπέδου Δ.Κ. Αταλάντης.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 12ο : Επί αιτήσεως Κας Χριστίνας Παπαδιά περί παροχής ύδρευσης.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 13ο : Επί αποφάσεως Κοινότητας Λιβανατών (επί αιτήσεως Άννας Κιάτου).

ΗΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ.

Μάιτα Γιαννοπούλου

1) ΠροέδρουςΔημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων 2) Εκπροσώπους Τοπ. Κοινοτήτων Οι Πρόεδροι και οι Εκπρόσωποι των Δ.Κ. & Τ.Κ έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους. 3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων 4) Σωματεία, Συλλόγους.

ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ & ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ