lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣΛΟΚΡΩΝΑταλάντη13/3/2020 ΓΡΑΦΕΙΟΠΡΟΕΔΡΟΥΑριθ. Πρωτοκόλλου: 4737 Ταχ. Διευθ: Πλ. Δημαρχείου Τ.Κ. 35200- Αταλάντη Τηλ.: 22330-22495 Fax:22330-22606 Πληροφορίες: Βας. Λιάρτης Email.: basliartis@yahoo.gr

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλητου Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την 18η Μαρτίου 2020 , ημέραΤετάρτη καιώρα19.00μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : Έγκριση πρακτικών Δ.Σ. 1-2/2020.

(Εισηγήτρια η Πρόεδρος Δ.Σ. Κα Μάιτα Γιαννοπούλου)

Θέμα 2ο : Αμοιβή δικηγόρου για δικαστική αντιμετώπιση Νομικών ζητημάτων (Αρθ.281 του Ν.3463/06)

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 3ο : Αποδοχή χρηματοδότησης από το Υπουργείο Εσωτερικών.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 4ο : Έναρξη διαδικασίας σύναψηςδανείου με το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 5ο : Τροποποίηση κανονισμού χρήσης Κοινοχρήστων χώρων του Δήμου Λοκρών.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 6ο : Κατανομήχρηματοδότησης του Δήμου Λοκρών από το πρόγραμμα « ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ»

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 7ο : Αντικατάσταση μέλους Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 8ο : Αντικατάσταση μέλους Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό & τον Αθλητισμό.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 9ο : Έγκριση σχεδίου Σύμβασης Διαδημοτικής Συνεργασίας με το Δήμο Καμμένων Βούρλων (άρθρο 99 του Ν. 3852/2010 ) για την επίβλεψη του έργου ¨Αντικατάσταση εξωτερικού δικτύου ύδρευσης Δ.Ε. Αγίου Κωνσταντίνου¨.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 10ο : Παροχή γνώμης Δημοτικού Συμβουλίου επί αντικειμενικών αξιών ακινήτων.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 11ο : Χωροθέτηση θέσεων υπαίθριου στάσιμου εμπορίου 2020.

(Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Παναγιώτης Καπουκίνης)

Θέμα 12ο : Αντικατάσταση μελών του Δ.Σ της Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπαίδευσης.

(Εισηγητής ο Πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κος Ιωάννης Μπονόβας)

Θέμα 13ο : Παραχώρηση αίθουσας του ΕΠΑΛ Αταλάντης στον ΕΛΓΟ – ΔΗΜΗΤΡΑ (Ελληνικός Γεωργικός Οργανισμός – ΔΗΜΗΤΡΑ) προκειμένου να διεξαχθεί πρόγραμμα κατάρτισης νέων αγροτών.

(Εισηγήτρια η Πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κα Έλενα Κυριάκου)

Θέμα 14ο : Αντικατάσταση μελών του Δ.Σ της Σχολικής Επιτροπής Β/θμιας Εκπαίδευσης.

Θέμα 15ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού.

(Εισηγήτρια η Προϊσταμένη Τμήματος Προγραμματισμού Κα Χάιδω Μπονόβα) Θέμα 16ο : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ..

(Εισηγήτρια η Προϊσταμένη Τμήματος Προγραμματισμού Κα Χάιδω Μπονόβα)

Θέμα 17ο : Έγκριση χορήγησης παράτασης προμήθειας μεταλλικής δεξαμενής για τη Δ.Κ. Αταλάντης.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 18ο :Αναοριοθέτηση του κηρυγμένου αρχαιολογικού χώρου κάστρου Λάρυμνας

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας

Θέμα 19ο : Επέκταση δημοτικού φωτισμού (Φ.Ο.Π.)

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

ΗΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ.

Μάιτα Γιαννοπούλου

Σημ: Σε εφαρμογή των νέων προληπτικών μέτρων για την προστασία της δημόσιας υγείας, ανακοινώνεται από το Δήμο Λοκρών ότι για λόγους πρόληψης και προστασίας της δημόσιας υγείας, σύμφωνα και με την 18318/13-3-2020 διευκρινιστική του υπ΄αριθ. 55 ΦΕΚ Της 11-3-2020 Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου η συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου της Τετάρτης 18.03.2020, θα διεξαχθεί δια περιφοράς (Μέσω τηλέφωνου στα κάτωθι τηλέφωναΜ. Γιαννοπούλου 6974072440 , 6973801992 Β. Λιάρτης και με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στις εξής διευθύνσεις, Maitaped@gmail.com, basliartis@gmail.com και από ώρα 19:00 μ.μ. έως 20:00μ.μ.

1) ΠροέδρουςΔημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων 2) Εκπροσώπους Τοπ. Κοινοτήτων Οι Πρόεδροι και οι Εκπρόσωποι των Δ.Κ. & Τ.Κ έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιας διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους. 3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων Νέων 4) Σωματεία, Συλλόγους.

ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ & ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ