Γ Ρ Α Φ Ε Ι Ο Π Ρ Ο Ε Δ Ρ Ο Υ                                                                                                                                                  Αριθ. Πρωτοκόλλου: 13286

Fax: 22330-22606
Email.: basliartis@gmail.com

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η
ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ
Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη
του Δημοτικού Συμβουλίου

Κυρίες, Κύριοι,
Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 παρ. 5 του Ν. 3852/10 (ΦΕΚ Α ́ 87-7.6.2010) όπως έχει τροποποιηθεί από τις διατάξεις του άρθρου 6 του Ν. 5056/23 (ΦΕΚ Α ́ 163/30.10.2023) , δια ζώσης συνεδρίαση σύμφωνα με τη λίστα αποδεκτών, έχω την τιμή να σας καλέσω να συμμετέχετε στην 16η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, η οποία θα πραγματοποιηθεί: την Τετάρτη 17 Ιουλίου 2024 και ώρα 19:45 μ.μ., στην οποία θα προηγηθεί ενημέρωση του Δ.Σ. για τα αποτελέσματα του Εσωτερικού Ελέγχου έτους 2022 στο Δήμο Λοκρών, καθώς και για την λήψη απόφασης των κάτωθι θεμάτων ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : Σχέδιο καθορισμού τιμολογιακής πολιτικής και Τεχνικού Προγράμματος του Φο.Δ.Σ.Α. έτους 2025.
                                                                        (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 2ο: Κατανομή των δαπανών του Δήμου Λοκρών από τον ΚΑΕ 0612 «ΚΑΠ επενδυτικών δαπανών » οικ. Έτους 2024.
                                                                        (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 3ο : Αίτημα συνεργασίας του Κέντρου "ΔΗΜΗΤΡΑ" Βαρδατών του ΕΛΓΟ "ΔΗΜΗΤΡΑ" με τον Δήμο Λοκρών για την παραχώρηση αίθουσας στον Δήμο σας για υλοποίηση προγράμματος κατάρτισης Νέων Αγροτών.
                                                                       (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 4ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού.
                                                                        (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 5ο : Ορισμός εκπροσώπου Δήμου Λοκρών για τη συγκρότηση επιτροπής για τον χαρακτηρισμό των παραλιακών χώρων λουομένων (κατά λόγο χωρικής αρμοδιότητας) του Λιμεναρχείου Στυλίδας, ως πολυσύχναστων ή μη για το έτος 2025.
                                                                         (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 6ο: Παράταση μισθώματος κτιρίου στέγασης του Κ.Ε.Π. Αταλάντης για το έτος 2025.
                                                                        (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 7ο: Λήψη απόφασης για χρήση της υπηρεσίας e-commerce της Εθνικής Τράπεζας για τα προγράμματα του Δήμου Λοκρών.
                                                                        (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 8ο : Επί αιτήσεως Α.Ο. Καλαποδίου περί παραχώρησης αθλητικών εγκαταστάσεων.
                                                                        (Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Αθανάσιος Αγγελής)
Θέμα 9ο: Επί αιτήσεως Α.Σ. ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ Μαρτίνου περί παραχώρησης αθλητικών εγκαταστάσεων
                                                                        (Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Αθανάσιος Αγγελής)
Θέμα 10ο : Ορισμός μελών για τη συγκρότηση Επιτροπής Προσωρινής και Οριστικής παραλαβής και τη σύνταξη των σχετικών πρωτοκόλλων, του έργου «Ασφαλτοστρώσεις Δημοτικών Δρόμων του Δήμου Λοκρών».
                                                                       (Εισηγητής ο Διευθυντής Τ.Υ. Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)
Θέμα 11ο : Αδειοδότηση για την κατασκευή Δεξαμενής ύδρευσης στην Τ.Κ Τραγάνας στο πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ» «Δράσεις για την αντιμετώπιση λειψυδρίας Δήμου Λοκρών »
                                                                        (Εισηγητής ο Διευθυντής Τ.Υ. Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)
Θέμα 12ο: Τροποποίηση του εγκεκριμένου ρυμοτομικού σχεδίου πόλεως της ¨Κάτω Πέλλης¨ Αταλάντης του Δήμου Λοκρών.
                                                                         (Εισηγητής ο Διευθυντής Τ.Υ. Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)
Θέμα 13ο : Επί αιτήσεων δημοτών περί χορήγησης παροχής ύδρευσης εκτός σχεδίου πόλεως.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ. ΛΟΚΡΩΝ
Δημήτριος Νικολάου