Γ Ρ Α Φ Ε Ι Ο Π Ρ Ο Ε Δ Ρ Ο Υ                                                                                                                                                                                                                                     Αριθ. Πρωτοκόλλου: 19255

Fax: 22330-22606
Email.: basliartis@gmail.com

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η
ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ
Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη
του Δημοτικού Συμβουλίου

Κυρίες, Κύριοι,
Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 παρ. 5 του Ν. 3852/10 (ΦΕΚ Α ́ 87-7.6.2010) όπως έχει τροποποιηθεί από τις διατάξεις του άρθρου 6 του Ν. 5056/23 (ΦΕΚ Α ́ 163/30.10.2023) , δια ζώσης συνεδρίαση σύμφωνα με τη λίστα αποδεκτών, έχω την τιμή να σας καλέσω να συμμετέχετε στην 19η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, η οποία θα πραγματοποιηθεί: την Τετάρτη 21 Αυγούστου 2024 και ώρα 19:30 μ.μ., για την λήψη απόφασης των κάτωθι θεμάτων ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : Παράταση προθεσμίας εξόφλησης λογαριασμών ύδρευσης - αποχέτευσης Α' και Β' τετραμήνου 2024 για τους απολυμένους της ΛΑΡΚΟ ως τις 31.12.2024.
                                                                                 (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 2ο : Αίτημα υποβολής φακέλου στην αρμόδια Επιτροπή του Υπουργείου Εσωτερικών για τον χαρακτηρισμό της Αταλάντης ως Μαρτυρικής Πόλης.
                                                                                 (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 3ο: Δημιουργία Μητρώου Νέων με σκοπό την προκήρυξη εκλογών για την συγκρότηση Δημοτικού Συμβουλίου Νέων στο Δήμο Λοκρών.
                                                                                (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 4ο : Υποβολή αιτήματος συμμετοχής του Δήμου Λοκρών στο Πρόγραμμα του Υπουργείου Κοινωνικής συνοχής και Οικογένειας «Εθνική Πρωτεύουσα Νεολαίας 2025».
                                                                                (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 5ο : Τριμηνιαία έκθεση αποτελεσμάτων χρήσης προϋπολογισμού Β΄ τρίμηνου 2024.
                                                                                (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 6ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού.
                                                                                (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)

Θέμα 7ο : Υποβολή αιτήματος του Δήμου Λοκρών προς το Δασαρχείο Αταλάντης για την παραχώρηση των κτιριακών εγκαταστάσεων και του περιβάλλοντος χώρου του αναψυκτηρίου στην θέση ''Μεγάλη Σουβάλα'' (Mare Μonte), της κοινότητας Αρκίτσας.
                                                                               (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 8ο : Απ΄ ευθείας ανάθεση εκμίσθωσης Κληροδοτήματος (Διαμέρισμα στον 5ο ΟΡΟΦΟ) επι της οδού Κριμαίας 9-13 Αθηνών , ΣΤΕΛΛΑΣ ΜΠΙΤΣΑΚΟΥ Χας ΚΩΝ/ΝΟΥ ΜΠΙΤΣΑΚΟΥ
                                                                               (Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος Αθανάσιος Ζεκεντές)
Θέμα 9ο: Επί της αποφάσεως 16/2024 Κοινότητας Μαλεσίνας περί μονοδρόμησης παραλιακού δρόμου Θεολόγου.
                                                                               (Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος Κος Ιωάννης Ανεστόπουλος)
Θέμα 10ο : Τροποποίηση Τεχνικού Προγράμματος Οικ. Έτους 2024.
                                                                                (Εισηγητής ο Διευθυντής Τ.Υ. Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)
Θέμα 11ο: Τροποποίηση του εγκεκριμένου ρυμοτομικού σχεδίου πόλεως της ¨Κάτω Πέλλης¨ Αταλάντης του Δήμου Λοκρών.
                                                                               (Εισηγητής ο Διευθυντής Τ.Υ. Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ. ΛΟΚΡΩΝ
Δημήτριος Νικολάου