Ζούμε στην εποχή της ψηφιακής επικοινωνίας.

Το διαδίκτυο είναι τρόπος πληροφόρησης, εκπαίδευσης, εργασίας και ψυχαγωγίας.

Η πρόσβαση στο διαδίκτυο μειώνει τις ανισότητες και ενισχύει τις ευκαιρίες των πολιτών σε όλους τους τομείς δράσης της κοινωνίας μας.

Ο Δήμος Λοκρών, ολοκλήρωσε το 2020, σε συνεργασία με την εταιρεία καινοτομίας και ψηφιακής τεχνολογίας Crowdpolicy, την εγκατάσταση ασύρματου δικτύου ελεύθερης συνδεσιμότητας στο διαδίκτυο για τους δημότες και επισκέπτες της περιοχής με το Πρόγραμμα WiFI4EU.

Δώσαμε ελεύθερη πρόσβαση στο διαδίκτυο σε 30 σημεία σε μια ευρεία γεωγραφική περιοχή και στις 14 δημοτικές κοινότητες του Δήμου Λοκρών.

Ως Δήμος φροντίζουμε να παρέχουμε στους πολίτες νέες ψηφιακές εφαρμογές και λύσεις έτσι ώστε να επιταχύνουμε τον ψηφιακό μετασχηματισμό και να καλύψουμε την τεχνολογική υστέρηση.

Το WIFI4EU είναι μία από αυτές τις λύσεις.

We are WiFi4EU!

Με υπότιτλους