Αταλάντη 12-12-2022

Άναμμα του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου

στην Κυρτώνη του Δήμου Λοκρών

Σε κλίμα εορταστικής ατμόσφαιρας έγινε το Σάββατο 10-12-2022 στις 19:00 το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου στη γραφική Κυρτώνη του Δήμου Λοκρών. Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Κυρτώνης και η Πρόεδρος του κ. Γεωργία Κυριαζή καλωσόρισαν τον κόσμο στη στολισμένη πλατεία της Κοινότητας Κυρτώνης, προσφέροντας ρακόμελο, ζεστή σοκολάτα  και παραδοσιακά γλυκά.

Ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές έκανε χαιρετισμό και ευχήθηκε Καλές Γιορτές μαζί με τους Αντιδημάρχους κ. Μαρία Τζανακάκη και κ. Κώστα Μπακανδρίτσο, τον Δημοτικό Σύμβουλο κ. Μιχάλη Παπανικολάου, τον Πρόεδρο της Κοινότητας Κυρτώνης κ. Δημήτριο Κυριαζή και όλοι μαζί με τον κόσμο που παρευρέθηκε μέτρησαν αντίστροφα για το άναμμα του δέντρου στην πλατεία του χωριού.