Αταλάντη 23-06-2022

Αποτελέσματα των rapid tests που πραγματοποιήθηκαν σήμερα στο Δήμο Λοκρών

Ο Δήμος Λοκρών σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) Φθιώτιδας προχώρησε σήμερα Πέμπτη 23 Ιουνίου 2022 στη διενέργεια rapid tests Covid-19 για τους κατοίκους του Δήμου Λοκρών σε Αταλάντη.

Πιο συγκεκριμένα:

• Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Λοκρών

Πραγματοποιήθηκαν 23 έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στην Αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, από τους οποίους δεν προέκυψε θετικό κρούσμα.

• Στο Γραφείο Κίνησης Δήμου Λοκρών

Πραγματοποιήθηκαν 21 έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στο Γραφείο Κίνησης του Δήμου Λοκρών, από τους οποίους δεν προέκυψε θετικό κρούσμα.

Ο Δήμος Λοκρών θα συνεχίσει αντίστοιχες δράσεις και στο μέλλον. Ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές ευχαριστεί όσους προσήλθαν στις διαδικασίες δειγματοληψιών, καθώς και το κινητό κλιμάκιο του ΕΟΔΥ Φθιώτιδας για την πολύτιμη υγειονομική συνδρομή του.