Αταλάντη 15-04-2022

Αποτελέσματα των rapid tests που πραγματοποιήθηκαν σήμερα στο Δήμο Λοκρών

Ο Δήμος Λοκρών σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) Φθιώτιδας προχώρησε σήμερα Παρασκευή 15 Απριλίου 2022 στη διενέργεια rapid tests Covid-19 για τους κατοίκους του Δήμου Λοκρών σε Μαρτίνο και Μαλεσίνα.

Πιο συγκεκριμένα:

• Μαρτίνο

Πραγματοποιήθηκαν 32 έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στην Πλατεία Μαυροβουνιώτη Μαρτίνου, από τους οποίους προέκυψε 1 νέο θετικό κρούσμα.

• Μαλεσίνα

Πραγματοποιήθηκαν 14 έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στο Δημοτικό Κατάστημα Μαλεσίνας, από τους οποίους προέκυψε 1 νέο θετικό κρούσμα.

Ο Δήμος Λοκρών θα συνεχίσει αντίστοιχες δράσεις και στο μέλλον. Ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές ευχαριστεί όσους προσήλθαν στις διαδικασίες δειγματοληψιών, καθώς και το κινητό κλιμάκιο του ΕΟΔΥ Φθιώτιδας για την πολύτιμη υγειονομική συνδρομή του.