Αταλάντη 16-12-2022

Αποτελέσματα των rapid tests που πραγματοποιήθηκαν σήμερα στο Δήμο Λοκρών

Ο Δήμος Λοκρών σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) Φθιώτιδας προχώρησε σήμερα Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2022 στη διενέργεια rapid tests Covid-19 για τους κατοίκους του Δήμου Λοκρών σε  Αταλάντη και Αρκίτσα.

Πιο συγκεκριμένα:

• Στο ισόγειο του Δημοτικού Καταστήματος Αταλάντης

Πραγματοποιήθηκαν 15 έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στο ισόγειο του Δημοτικού Καταστήματος Αταλάντης, από τους οποίους δεν προέκυψε θετικό κρούσμα.

• Στην είσοδο του Κοινοτικού Καταστήματος Αρκίτσας

Πραγματοποιήθηκαν 10 έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στην είσοδο του Κοινοτικού Καταστήματος Αρκίτσας από τους οποίους δεν προέκυψε θετικό κρούσμα.

Ο Δήμος Λοκρών θα συνεχίσει αντίστοιχες δράσεις και στο μέλλον. Ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές ευχαριστεί όσους προσήλθαν στις διαδικασίες δειγματοληψιών, καθώς και το κινητό κλιμάκιο του ΕΟΔΥ Φθιώτιδας για την πολύτιμη υγειονομική συνδρομή του.