Αταλάντη 3 Ιουνίου 2024

Δωρεάν εξέταση ανάλυσης βαδίσματος στην Αταλάντη του Δήμου Λοκρών

Την Παρασκευή 31 Μαϊου 2024 η Διεύθυνση Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης, Πολιτισμού και Αθλητισμού  του Δήμου Λοκρών σε συνεργασία με την εταιρεία Pelma Analysis πραγματοποίησαν δωρεάν εξέταση Ανάλυσης Βαδίσματος (πελματογράφημα) στην αίθουσα του ιατρείου του ΚΑΠΗ Αταλάντης.

Η δράση ολοκληρώθηκε επιτυχώς με την συμμετοχή 55 δημοτών και την παροχή της εξέτασης σε παιδιά, γυναίκες σε εγκυμοσύνη, άτομα τρίτης ηλικίας και αθλητές.

Από το Δήμο Λοκρών παρευρέθηκαν και συμμετείχαν ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές, η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Προστασίας κ. Αθανασία Βλαχομήτρου, η Κοινωνική  Λειτουργός του Βοήθεια στο  Σπίτι κ. Μαρία Σωτηρίου και εργαζόμενες από το Κέντρο Κοινότητας με Παράρτημα Ρομά του Δήμου Λοκρών.