Αταλάντη 26-4-2023

Δράση δωρεάν ιατρικής πρόληψης στην Τραγάνα σε συνεργασία Ιατρικού Συλλόγου Φθιώτιδας και Δήμου Λοκρών

Σε συνέχεια πρότασης από τον Ιατρικό Σύλλογο Φθιώτιδας στο Δήμο Λοκρών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 22 Απριλίου 2023 η δράση «Πρόληψη παντού»  στην Δημοτική Κοινότητα Τραγάνας.

Οι εθελοντές ιατροί από τον Ιατρικό Σύλλογο Φθιώτιδας, Παθολόγοι, Καρδιολόγοι, Πνευμονολόγος, Ορθοπεδικός, Ουρολόγος, Χειρουργοί, μετέβησαν στην Τραγάνα και προσέφεραν τις υπηρεσίες τους σε 29 κατοίκους του χωριού, οι οποίοι δυσκολεύονται στην μετακίνηση τους για πρόσβαση σε υπηρεσίες υγείας.

Από τον Δήμο Λοκρών παρέστησαν ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές, η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Προστασίας κ. Βάσω Σίμου Παλαιολόγου και ο Πρόεδρος της Κοινότητας Τραγάνας κ. Δημήτριος Δανέλης και από τον Ιατρικό Σύλλογο ο Πρόεδρος κ. Χρήστος Γεωργίου και τα περισσότερα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου.