Αταλάντη 23-4-2024

Δράση καθαρισμού της παραλίας Λιβανατών Κυανής Ακτής από το Δημοτικό Σχολείο Λιβανατών Δήμου Λοκρών

Την Τρίτη 23-4-2024 στις 11:00 με πρωτοβουλία της Αντιδημάρχου Παιδείας και Εθελοντισμού κ. Παναγιούλας Καζάνα και της διευθύντριας του Δημοτικού Σχολείου Λιβανατών κ. Ασημίνας Μαυροειδή πραγματοποιήθηκε δράση καθαρισμού της παραλίας Λιβανατών Κυανής Ακτής από τους μαθητές και τις μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Λιβανατών. Οι μαθητές της Β’ και Ε’ τάξης συνέλεξαν πλαστικό, χαρτί, μέταλλο και γυαλί από την παραλία, κατανοώντας πόσο σημαντική είναι η περιβαλλοντική προστασία και ο εθελοντισμός.

Στην δράση παρευρέθηκαν η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Προστασίας κ. Αθανασία Βλαχομήτρου και οι εκπαιδευτικοί του Δημοτικού Σχολείου Λιβανατών.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές για την ευαισθητοποίηση τους σε περιβαλλοντικά ζητήματα.