Αταλάντη 19-12-2022

Εκδήλωση φωταγώγησης του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου στην Αρκίτσα του Δήμου Λοκρών

Το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου στις 18:30 σε χριστουγεννιάτικη γιορτινή ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση φωταγώγησης του Χριστουγεννιάτικου δέντρου στην πλατεία της Αρκίτσας.  Ο Δήμος Λοκρών, η Κοινότητα Αρκίτσας, ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Κλείδωνας», ο Σύλλογος Γυναικών «Η Εστία», η Χορωδία Αρκίτσας και το Δημοτικό Σχολείο συνδιοργάνωσαν μια όμορφη εκδήλωση για τους μικρούς και μεγάλους μας φίλους!  Όλοι μαζί μέτρησαν αντίστροφα για την φωταγώγηση του δέντρου μετά από τον χαιρετισμό του Δημάρχου Λοκρών κ. Αθανάσιου Ζεκεντέ και του Προέδρου της Κοινότητας Αρκίτσας κ. Γεώργιου Ρουμπή. Οι κάτοικοι της Αρκίτσας συγκέντρωσαν τρόφιμα για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Λοκρών με σκοπό να μοιραστούν για τις γιορτές των Χριστουγέννων στους συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους οι Αντιδήμαρχοι κ. Μαρία Τζανακάκη, κ. Κωνσταντίνος Μπακανδρίτσος, ο Πρόεδρος του ΝΠΔΔ Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης κ. Ιωάννης Ανεστόπουλος, ο πρώην Δήμαρχος και Δημοτικός Σύμβουλος κ. Νικόλαος Λιόλιος, οι  Δημοτικοί Σύμβουλοι κ. Μιχάλης Παπανικολάου και κ. Βασιλική Σίμου Παλαιολόγου, ο Διοικητής του Αστυνομικού Τμήματος Καμένων Βούρλων κ. Απόστολος Στεργιόπουλος, τα μέλη του Τοπικού Συμβουλίου Αρκίτσας και πλήθος κόσμου και επισκεπτών.