Αταλάντη 15-7-2024

Εκδήλωση της ΕΠ.ΟΜ.Ε.Α Δήμου Λοκρών για την ενίσχυση του εξοπλισμού τους

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση της ΕΠ.ΟΜ.Ε.Α Δήμου Λοκρών  την Παρασκευή 12 Ιουλίου 2024 στις 21:30 στον προαύλιο χώρο του ΕΠΑΛ Αταλάντης. Ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές απηύθυνε χαιρετισμό και τόνισε την σημαντικότητα του έργου της  Επίλεκτης Ομάδας Ειδικών Αποστολών του Δήμου Λοκρών και ανέδειξε τον εθελοντικό της χαρακτήρα. Σκοπός της εκδήλωσης ήταν να ενισχυθεί οικονομικά η ΕΠ.ΟΜ.Ε.Α ώστε να υλοποιήσει τον στόχο της, την απόκτηση ενός πυροσβεστικού- διασωστικού οχήματος, και προς αυτόν τον σκοπό βοήθησαν ως συνδιοργάνωτες της εκδήλωσης ο Δήμος Λοκρών και η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας.

Την εκδήλωση άνοιξαν ο Στάθης και η Μαρία Ορφανίδη και το πρόγραμμα συνέχισε η ορχήστρα του Δημήτρη Αργυρίου. Από το Δήμο Λοκρών παρευρέθηκαν ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Δημήτριος Νικολάου, ο Αντιδήμαρχος Αταλάντης κ. Κωνσταντίνος Μπακανδρίτσος, η Αντιδήμαρχος Παιδείας και Ωδείου κ. Γιούλη Καζάνα, η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Προστασίας κ. Αθανασία Βλαχομήτρου, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Θωμάς Καρατράντος, ο Πρόεδρος της  Κοινότητας Λιβανατών κ. Αναστάσιος Μαζιώτης, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Καλαποδίου κ. Χρήστος Βαποράκης, και πλήθος κόσμου.