Αταλάντη 29-3-2024

Ενημέρωση Πρώτων Βοηθειών στο ΚΑΠΗ Μαλεσίνας από την ΕΠ.ΟΜ. Ε. Α Δήμου Λοκρών

Την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024 στις 11:00 πραγματοποιήθηκε στο ΚΑΠΗ Μαλεσίνας ενημέρωση πρώτων βοηθειών βασικής υποστήριξης ζωής από την Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών του Δήμου Λοκρών. Οι υπεύθυνοι της ΕΠ. ΟΜ. Ε. Α κ. Θεόδωρος Γουργουλής και κ. Γεώργιος Παπαχριστόπουλος με την συνδρομή των μελών του ΚΑΠΗ Μαλεσίνας έκαναν επίδειξη ΚΑΡΠΑ, θέσης ασφαλείας και πνιγμονής από ξένο σώμα.  Στην δράση παρευρέθηκαν η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Προστασίας κ. Αθανασία Βλαχομήτρου, ο Πρόεδρος του ΚΑΠΗ Μαλεσίνας κ. Λουκάς Πεπονάκης, τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου και τα μέλη του ΚΑΠΗ Μαλεσίνας.

Ευχαριστούμε θερμά τους εργαζόμενους για τη σημαντική στήριξη που παρείχαν και τα μέλη του ΚΑΠΗ Μαλεσίνας για τη συμμετοχή τους.

Οι ενημερώσεις σε θέματα υγείας θα εξακολουθήσουν και στο μέλλον με γνώμονα την ευαισθητοποίηση και αφύπνιση των πολιτών και την ανάπτυξη της κοινωνικής αλληλεγγύης.