Εορτασμός της Αγίας Παρασκευής στο Προσκυνά του Δήμου Λοκρών

Αταλάντη 27-7-2022

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος του Προσκυνά «Αρχαία Κόρσεια» σε συνδιοργάνωση με το Δήμο Λοκρών και την Κοινότητα Προσκυνά, πραγματοποίησαν μουσική βραδιά την Τρίτη 26 Ιουλίου 2022 ανήμερα του εορτασμού της Αγίας Παρασκευής με λαϊκό πρόγραμμα με την ορχήστρα της Γωγώς Σταματάκη στη γραφική πλατεία της Κοινότητας Προσκυνά.

Η βραδιά ξεκίνησε με το καλωσόρισμα των παρευρισκόμενων από τον Δήμαρχο Λοκρών κ. Αθανάσιο Ζεκεντέ, τον Πρόεδρο της Κοινότητας Προσκυνά κ. Γιάννη Τσαβούρογλου και τον Πρόεδρο του Πολιτιστικού Συλλόγου «Αρχαία Κόρσεια» κ. Γιάννη Γιαννάρα. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος Δημοτικής Ενότητας Μαλεσίνας κ. Χρήστος Καλλής, ο Αντιδήμαρχος Δημοτικής Ενότητας Αταλάντης κ. Μιχάλης Παπανικολάου, ο πρώην Δήμαρχος κ. Νίκος Λιόλιος, Δημοτικοί και Τοπικοί Σύμβουλοι, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Μαρτίνου κ. Γιάννης Ζούλης και πλήθος πολιτών του Δήμου Λοκρών.