Αταλάντη 12-8-2024

Ετήσια συναυλία της Δημοτικής Φιλαρμονικής Αταλάντης Δήμου Λοκρών

Στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων της θρησκευτικής πανηγύρεως της Μεταμόρφωσης του Σωτήρος στην Αταλάντη πραγματοποιήθηκε η ετήσια Συναυλία της Δημοτικής Φιλαρμονικής Αταλάντης του Δήμου Λοκρών την Κυριακή 11 Αυγούστου 2024 στις 21:00.

Ο μαέστρος κ. Κωνσταντίνος Μπότσικας με τους μαθητές του, συνοδεία στα φωνητικά και την κιθάρα από τον κ. Ανδρέα Μπέρδο και στο μπουζούκι από τον Στέλιο Κασινά, έκαναν την έναρξη με κλασικούς συνθέτες και στη συνέχεια μας ταξίδεψαν με λαϊκά ακούσματα. Την εκδήλωση πλαισίωσε το Χορευτικό Τμήμα του Δήμου Λοκρών υπό την καθοδήγηση της χοροδιδασκάλου κ. Ρίτσας Γεωργιάδη.

Τη συναυλία τίμησαν με την παρουσία τους ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας κ. Φάνης Σπανός,  ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Φθιώτιδας κ. Ηλίας Σανίδας, ο Αντιπεριφερειάρχης Αγροτικής Οικονομίας, Κτηνοτροφίας & Αλιείας κ. Κωνσταντίνος Αποστολόπουλος, ο Πρόεδρος του Δ.Σ κ. Δημήτριος Νικολάου και ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Αθανάσιος Αγγελής, οι οποίοι νωρίτερα επισκέφθηκαν την εμποροπανήγυρη της Αταλάντης, συνομίλησαν με τους εμπόρους καθώς επίσης, επισκέφθηκαν την Έκθεση Ζωγραφικής «Όνειρα» στο Πολιτιστικό Κέντρο Οπουντίων.