Αταλάντη 12-8-2024

Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών του Πολιτιστικού Συλλόγου «Οδυσσέα Ανδρούτσου» στην παραλία Λιβανατών Δήμου Λοκρών

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών «Πολιτιστικό Καλοκαίρι» που έλαβε χώρα το Σάββατο 10 Αυγούστου 2024 στις 21:30 στην παραλία Λιβανατών του Δήμου Λοκρών. Το Φεστιβάλ συνδιοργάνωσαν ο Πολιτιστικός και Εξωραϊστικός Σύλλογος «Οδυσσέας Ανδρούτσος» ο Δήμος Λοκρών και η Κοινότητα Λιβανατών και η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας.

Συμμετείχαν τα χορευτικά τμήματα του Πολιτιστικού και Εξωραϊστικού Συλλόγου «Οδυσσέας Ανδρούτσος» και ο Ελληνικός Παραδοσιακός Χορευτικός Όμιλος «Δικταίοι Καστρινοί» και παρουσίασαν χορούς από τα νησιά του Αιγαίου, την Ρούμελη και την Κρήτη.

Από το Δήμο Λοκρών παρευρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Αθανάσιος Αγγελής, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Λιβανατών κ. Αναστάσιος Μαζιώτης, η Τοπική Σύμβουλος κ. Παρασκευή Μαρκοπούλου και πλήθος κόσμου.