Αταλάντη 9-1-2023

Κοπή της Βασιλόπιτας στο ΚΑΠΗ Αταλάντης

Παρουσία μεγάλου αριθμού μελών και προσκεκλημένων πραγματοποιήθηκε χτες η κοπή της βασιλόπιτας του ΚΑΠΗ Αταλάντης για το 2023 με την ευλογία και τις ευχές του πατέρα Δημήτριου Βούλγαρη. Τα μέλη του ΚΑΠΗ συγκεντρώθηκαν για πρώτη φορά σε κοπή πίτας, μετά την πανδημία, για να γιορτάσουν το νέο έτος και να τιμήσουν την εκδήλωση. Μετά την κοπή της βασιλόπιτας ακολούθησε λαχειοφόρος χωρίς οικονομικό αντίτιμο στην οποία κληρώθηκαν πολλά και χρήσιμα δώρα για τα παρευρισκόμενα μέλη του ΚΑΠΗ.

Στην εκδήλωση έδωσαν το παρών ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές, ο Αντιδήμαρχος της Δημοτικής Ενότητας Αταλάντης κ. Κωνσταντίνος Μπακανδρίτσος, ο Πρόεδρος του ΝΠΔΔ Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης κ. Ιωάννης Ανεστόπουλος, ο Πρόεδρος του ΝΠΔΔ Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Παναγιώτης Καπουκίνης, ο πρώην Δήμαρχος και Δημοτικός Σύμβουλος κ. Νικόλαος Λιόλιος, οι Δημοτικοί Σύμβουλοι κ. Βασιλική Σίμου Παλαιολόγου, κ. Κωνσταντίνος Ντέλιος και κ. Βασίλειος Κυριαζής, ο Πρόεδρος του ΚΑΠΗ κ. Αθανάσιος Παπαγόρας, τα μέλη του Δ.Σ. του ΚΑΠΗ Αταλάντης.