Αταλάντη 3-10-2022

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Ηλικιωμένων που εορτάζεται κάθε χρόνο την 1η Οκτωβρίου την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε αγιασμός στον χώρο του ΚΑΠΗ Αταλάντης του Δήμου Λοκρών. Οι γυναίκες μέλη του ΚΑΠΗ υποδέχτηκαν τον κόσμο με χειροποίητα εδέσματα και προσφέρθηκαν ροφήματα και αναψυκτικά. Ο πάτερ Δημήτριος Βούλγαρης τέλεσε ευλαβικά τον Αγιασμό παρουσία του Δημάρχου Λοκρών κ. Αθανάσιου Ζεκεντέ, του Προέδρου ΝΠΔΔ Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης κ. Ιωάννη Ανεστόπουλο και του Διοικητικού Συμβουλίου του ΚΑΠΗ που απαρτίζεται από τον Πρόεδρο κ. Αθανάσιο Παπαγόρα, τον Αντιπρόεδρο κ. Νικήτα Στόκα, την Γραμματέα κ. Χαραλαμπία Μπουγά, και τα δύο μέλη κ. Κυριάκο Μπούτση και κ. Κωνσταντίνο Μιχαηλίδη. Στις τοποθετήσεις τους ο Πρόεδρος του Δ.Σ. του ΚΑΠΗ, ο Πρόεδρος του ΝΠΔΔ Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης και ο Δήμαρχος καλωσόρισαν τα νέα μέλη, μίλησαν για τη σπουδαιότητα της στήριξης των ηλικιωμένων και για το πλάνο δράσεων στο ΚΑΠΗ Αταλάντης για το επόμενο χρονικό διάστημα.