Αταλάντη 23-2-2024

Παρουσίαση του φωτογραφικού λευκώματος «Μαλεσίνα» στο 1ο και 2ο Δημοτικό  Μαλεσίνας Δήμου Λοκρών

Με την συμμετοχή των μαθητών και των εκπαιδευτικών του 1ου και 2ου Δημοτικού Μαλεσίνας πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου στις αίθουσες εκδηλώσεων των σχολείων η παρουσίαση του φωτογραφικού λευκώματος «Μαλεσίνα» από τον συνταξιούχο εκπαιδευτικό και κάτοικο Μαλεσίνας κ. Ανέστη Παπαμάρκο.

Οι φωτογραφίες του  λευκώματος είναι απόρροια συγκέντρωσης υλικού από τους μαθητές του κ. Παπαμάρκου, στο πέρας του χρόνου, και αναφέρεται σε επτά ενότητες: τον αθλητισμό, τα έθιμα, την σχολική ζωή, την στρατιωτική ζωή, τα επαγγέλματα, τις τοποθεσίες, και την ψυχαγωγία.

Από τον Δήμο Λοκρών παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές, η Αντιδήμαρχος Παιδείας και Διά Βίου Μάθησης κ. Παναγιούλα Καζάνα, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Χρήστος Καλλής, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Μαλεσίνας κ. Αλέξανδρος Κούρος, ο πρώην Αντιδήμαρχος Παιδείας και Διά Βίου Μάθησης κ. Ιωάννης Μπονόβας, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του 1ου και του 2ου Δημοτικού Σχολείου Μαλεσίνας.