ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

FAX: 2233081052

Αταλάντη, 24-11-2020

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Λοκρών συμμετείχε ενεργά στη δράση διανομής τροφίμων από το Κοινωφελές Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (Ι.Σ.Ν) υπό το συντονισμό της Κ.Ε.Δ.Ε. στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος ενίσχυσης ευπαθών κοινωνικών ομάδων που έχουν πληγεί από τις οικονομικές συνέπειες του νέου κορωνοιού (COVID-19).

Ειδικότερα, πραγματοποιήθηκε η διανομή τροφίμων σε 176 Δημότες από την Διεύθυνση Κοινωνικής Προστασίας – Παιδείας και Πολιτισμού του Δήμου σε συνεργασία με το ΝΠΔΔ « Για την Κοινωνική Προστασία και Αλληλεγγύη» και τα προγράμματα «Βοήθεια στο Σπίτι».

Ευχαριστούμε Κοινωφελές Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (Ι.Σ.Ν) και ευελπιστούμε για νέες παρόμοιες δράσεις που στηρίζουν τους δημότες την εξαιρετικά δύσκολη αυτή περίοδο.