lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣΛΟΚΡΩΝΑταλάντη6/9/2019 ΓΡΑΦΕΙΟΠΡΟΕΔΡΟΥΑριθ. Πρωτοκόλλου:10740 Ταχ. Διευθ: Πλ. Δημαρχείου Τ.Κ. 35200- Αταλάντη Τηλ.: 22330-22495 Fax:22330-22606 Πληροφορίες: Βας. Λιάρτης Email.:basliartis@yahoo.gr

Τον κ.Δήμαρχοκαι ταΜέλητουΔημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου67τουΝ 3852/10, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει σήμερα στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την11ηΣεπτεμβρίου 2019,ημέραΤετάρτηκαιώρα19.00μ.μ.με τα παρακάτωθέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : Ορισμός Ειδικού Γραμματέα για την τήρηση των πρακτικών συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου.

(Εισηγητής η Πρόεδρος Δ.Σ. Κα Μάιτα Γιαννοπούλου)

Θέμα 2ο : Αναμόρφωση προϋπολογισμού .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 3ο : Συγκρότηση Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές) Θέμα 4ο : Ορισμός μελών Διοικητικού Συμβουλίου Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας & Αλληλεγγύηςκαθώςκαι εκλογή Προέδρου και Αντιπροέδρου .

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 5ο : Ορισμός μελών Διοικητικού Συμβουλίου Ν.Π.Δ.Δ. για το Πολιτισμό & τον Αθλητισμό καθώςκαι εκλογή Προέδρου και Αντιπροέδρου

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 6ο : Ορισμός μελών Διοικητικού Συμβουλίου Ν.Π.Δ.Δ. Δημοτικού Ωδείου Αταλάντης καθώςκαι εκλογή Προέδρου και Αντιπροέδρου

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 7ο : Ορισμός μελών Διοικητικού Συμβουλίου Ν.Π.Δ.Δ. Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης καθώςκαι εκλογή Προέδρου και Αντιπροέδρου

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 8ο : Ορισμός μελών Διοικητικού Συμβουλίου Ν.Π.Δ.Δ. Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης καθώςκαι εκλογή Προέδρου και Αντιπροέδρου

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 9ο : Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής Δημοτικών Συμβούλων, εκτίμησης καταλληλότητας για την αγορά-μίσθωση εκμίσθωση και εκποίηση ακινήτων .

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 10ο : Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου Λοκρών στο Δ.Σ. τουσυνδέσμου φορέων διαχείρισης στερεών αποβλήτων Φ.Ο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας A.E. .

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 11ο : Συγκρότηση τριμελούς Επιτροπής επίλυσης φορολογικών διαφορών.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 12ο : Διόρθωση-τροποποίησηΓ.Π.Σ. Αταλάντης.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 13ο : Διόρθωση-τροποποίησηΓ.Π.Σ. Μαλεσίνας.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 14ο : Ορισμός μελών Επιτροπής προσωρινής παραλαβής του έργου ¨Αντικατάσταση εξωτερικού δικτύου ύδρευσης Δ.Κ. Λιβανατών.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 15ο : Αλλαγή της χάραξης της υπό διάνοιξης Δημοτικής Οδού στη περιοχή Σουβάλα Αρκίτσας.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας) Θέμα 16ο : έγκριση 2ου λογαριασμού και 2ου Π.Π.Α.Ε. του έργου Αντικατάσταση εξωτερικού δικτύου ύδρευσης στη Δ.Κ. Λιβανατών.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 17ο : Ψήφιση πίστωσης για τις Πολιτιστικές εκδηλώσεις γιορτής κρασιού .

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

ΗΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ.

Μάιτα Γιαννοπούλου

1) ΠροέδρουςΔημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων 2) Εκπροσώπους Τοπ. Κοινοτήτων Οι Πρόεδροι και οι Εκπρόσωποι των Δ.Κ. & Τ.Κ έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιαςΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ. 3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων ΝέωνΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ 4) Σωματεία, Συλλόγους.