lokros-sumvoulio

ΔΗΜΟΣΛΟΚΡΩΝΑταλάντη20/9/2019 ΓΡΑΦΕΙΟΠΡΟΕΔΡΟΥ Αριθ. Πρωτοκόλλου: 11361 Ταχ. Διευθ: Πλ. Δημαρχείου Τ.Κ. 35200- Αταλάντη Τηλ.: 22330-22495 Fax:22330-22606 Πληροφορίες: Βας. Λιάρτης Email.: basliartis@yahoo.gr

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει σήμερα στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την 25η Σεπτεμβρίου 2019, ημέρα Τετάρτη καιώρα19.00μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Θέμα 1ο : Τροποποίηση συστατικών πράξεων Ν.Π.Δ.Δ. .

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 2ο : Διανομή και σύσταση οριζοντίωνιδιοκτησιών κτιρίου αγοράς .

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 3ο : Ορισμός εκπροσώπων Δήμου Λοκρών ως μέλη στην ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ¨ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ¨.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 4ο : Ορισμός εκπροσώπου στηΓενική Συνέλευση των μετόχων της εταιρείας Αναπτυξιακή Φθιώτιδας Α.Ε. Ο.Τ.Α.

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 5ο : Υποβολή αιτήματος ένταξης στο πρόγραμμα ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ Ι στον άξονα προτεραιότητας «Ανέγερση ή/και Αποκατάσταση Δημοτικών κτιρίων» Πρόσκληση V Ομάδα Β με τίτλο Ανέγερση και επανάχρηση Δημοτικών κτιρίων (κτίριο αγοράς)

(Εισηγητής ο Δήμαρχος Κος. Αθανάσιος Λ. Ζεκεντές)

Θέμα 6ο : Ψήφιση πίστωσης για τις εκδηλώσεις εορτασμού Εθνικής επετείου 28ης Οκτωβρίου.

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 7ο : Επιχορήγηση Ν.Π.Δ.Δ..

(Εισηγητής ο Α/της Διευθυντής Κος. Παναγιώτης Αγγελής)

Θέμα 8ο : Επί αποφάσεως 11/177/2017 Δ.Σ. περί Κατάταξη των Δημοτικών και Κοινοτικών αθλητικών εγκαταστάσεων

(Εισηγητής ο Ειδικός Γραμματέας Δ.Σ. Κος. Βασίλειος Λιάρτης)

Θέμα 9ο : Αποξήλωση παροχών Ηλεκτρικού ρεύματος, κενωθέντων περιπτέρων στην Δ.Κ.Αταλάντης.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 10ο : Επί αιτήσεως Γεωργίου Σηφάκη.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 11ο : Επί της αποφάσεως Δ.Σ. 19/165/2019 περί Ορισμός μελών Επιτροπής προσωρινής παραλαβής του έργου ¨Αντικατάσταση εξωτερικού δικτύου ύδρευσης Δ.Κ. Λιβανατών.

(Εισηγητής ο Αν. Δ/ντής Τ.Υ Κος Αθανάσιος Τσαρούχας)

Θέμα 12ο : Επί αποφάσεως Δ.Σ. 10/93/2019 περί Επέκτασης Δημοτικού Φωτισμού (Φ.Ο.Π.)

Θέμα 13ο : Επί αιτήσεως Ελληνικής Ζυθοποιίας Αταλάντης

Θέμα 14ο : Επί αιτήσεως Εταιρείας AQUASTAR Α.Β.Ε.Ε

ΗΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ.

Μάιτα Γιαννοπούλου

1) ΠροέδρουςΔημοτικών & Τοπικών Κοινοτήτων 2) Εκπροσώπους Τοπ. Κοινοτήτων Οι Πρόεδροι και οι Εκπρόσωποι των Δ.Κ. & Τ.Κ έχουν δικαίωμα ψήφου στα Θέματα της ημερήσιαςΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ διάταξης που αφορούν τις Κοινότητές τους.Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Δ.Σ. 3) Προέδρους Τοπικών Συμβουλίων ΝέωνΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΤΗΣ 4) Σωματεία, Συλλόγους.