Αταλάντη 23-4-2024

Συναυλία μαθητών του Δημοτικού Ωδείου Αταλάντης του Δήμου Λοκρών

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η ετήσια συναυλία των προχωρημένων μαθητών και των μουσικών συνόλων (μουσική δωματίου) του Δημοτικού Ωδείου Αταλάντης με τίτλο: «Η μουσική του χορού», στο Κωνσταντίνειο Πνευματικό Κέντρο Αταλάντης την Δευτέρα 22 Απριλίου στις 19:30 με την καθοδήγηση της Καλλιτεχνικής Διευθύντριας κ. Άννας Μουζάκη και των καθηγητών του Ωδείου. Στη συναυλία συμμετείχε η παιδική χορωδία του Δ.Ω.Α η οποία πλαισιώθηκε από το χορευτικό τμήμα παραδοσιακών χορών της Σχολής Χορού Baila Amor με χοροδιδάσκαλο τον κ. Αναστάσιο Πενταλιό. Την Κυριακή 2 Ιουνίου στις 12:30 μ. μ θα πραγματοποιηθεί η ετήσια συναυλία των αρχάριων μαθητών και της μουσικής  προπαιδείας  στον χώρο του Κωνσταντίνειου Πνευματικού Κέντρου Αταλάντης.

Στη συναυλία παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Δημήτριος Νικολάου,  η Αντιδήμαρχος Παιδείας και Ωδείου κ. Παναγιούλα Καζάνα, η Αντιδήμαρχος Οπουντίων κ. Παγώνα Δάρα, ο Αντιδήμαρχος Δαφνουσίων κ. Ιωάννης Ανεστόπουλος, η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και Προστασίας κ. Αθανασία Βλαχομήτρου, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Μιχάλης Παπανικολάου, ο Πανοσιολογιώτατος π. Δημήτριος Ζελιαναίος, ο Διοικητής Ε.Σ.Δ.Ε κ. Δήμος Παππάς και πλήθος γονέων και μαθητών του Ωδείου.