Αταλάντη 10-8-2022

Συναυλία της Δημοτικής Φιλαρμονικής  Αταλάντης  και της Ορχήστρας «Ρυθμός»

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η ετήσια συναυλία της Δημοτικής Φιλαρμονικής Αταλάντης του ΝΠΔΔ για τον Αθλητισμό και τον Πολιτισμό του Δήμου Λοκρών στα πλαίσια του Πολιτιστικού Καλοκαιριού του Δήμου Λοκρών, το βράδυ της Τρίτης 9 Αυγούστου 2022 στην πλατεία της Αταλάντης. Οι μουσικοί υπό την καθοδήγηση του μαέστρου κ. Κώστα Μπότσικα, «ταξίδεψαν» το κοινό σε βαλκάνιους ρυθμούς, σε κλασικούς συνθέτες και στις μελωδίες του αείμνηστου Μίκη Θεοδωράκη. Τη Δημοτική Φιλαρμονική ακολούθησε η Ορχήστρα «Ρυθμός» υπό την καθοδήγηση του μαέστρου κ. Νίκου Χιώτογλου με έντεχνα και ρεμπέτικα ακούσματα, και υπέροχες φωνές.

Στην συναυλία παρευρέθηκαν ο Βουλευτής Φθιώτιδας κ. Θέμης Χειμάρας, ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές,  η   Πρόεδρος του Δ.Σ. του Δήμου Λοκρών κ. Μάιτα Γιαννοπούλου, οι Αντιδήμαρχοι κ. Μιχάλης Παπανικολάου, κ. Μαρία Τζανακάκη και κ. Έλενα Κυριάκου, ο Πρόεδρος ΝΠΔΔ για τον Αθλητισμό και τον Πολιτισμό του Δήμου Λοκρών κ. Κώστας Σούλιας,  ο Πρόεδρος ΝΠΔΔ Δημοτικού Ωδείου κ. Νικόλαος Ανεστάκος και πλήθος κόσμου.